Cuponline använder cookies
Läs mer
World Para Ice Hockey Paralympic Winter Games Qualification Tournament
Östersunds IK
,
Sledge Hockey
Östersund
Östersund
Sledge Hockey
9 - 14 okt 2017
Herrar
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Ricard Persson Cup U15
McDonald´s Cup U12
Scandic Dagen U9
Markus Åkerblom Cup U13
Test cuponline U12
Ulf Dahlen Cup U11
Scandic Cup U14
Alexander Edler Cup U10
Scandic Cup U14
McDonald´s Cup U12
Ulf Dahlén Cup U11
ScandicDagen U9
Alexander Edler Cup U10
Markus Åkerblom Cup U13
Allsvenskans Allstar (ÖIK intern turnering U14-15)
Ricard Persson Cup U15
April Cupen U12
ICA Kvantum Cup U-11
Länsförsäkringar Jämtland Cup U15
Scandic Cup U9
Alexander Edler Cup U10
Ulf Dahlén Cup U11
Östersundshem Cup U14
Markus Åkerblom Cup U13
Ricard Persson Cup
Ulf Dahlén Cup
Östersundshemsdagen
Alexander Edler Cup
McDonalds Cup
Östersundshem Cup
Markus Åkerblom Cup
Östersundshemsdagen
Alexander Edler
McDonalds Cup U12
Ulf Dahlén Cup U11
Ricard Persson Cup U15
Östersundshem Cup U14
Markus Åkerblom Cup U13
Östersundshems Dagen U9 2019
Alexander Edler Cup U10 2019
McDonalds Cup U12 2019
Ulf Dahlén Cup U11 2019
Ricard Persson Cup 2018
Östersundshem Cup U14 2018
Markus Åkerblom Cup U13 2018
Östersundshemsdagen 2018
Alexander Edler Cup 2018
McDonalds Cup 2018
Ulf Dahlén Cup 2018
Ricard Persson Cup 2017
Östersundshem Cup 2017
Markus Åkerblom Cup 2017
World Para Ice Hockey Paralympic Winter Games Qualification Tournament
Östersundshemsdagen 2017
Alexander Edler Cup 2017
McDonalds Cup 2017
Ulf Dahlén Cup 2017
Ricard Persson Cup 2016
Sverige cup
Östersundshem Cup 2016
Markus Åkerblom Cup 2016
2016 IPC Ice Sledge Hockey European Championships
Östersundshemdagen
Alexander Edler Cup 2016
Mc Donalds Cup 2016
Ulf Dahlén Cup 2016
Ricard Persson Cup 2015
Östersundshem Cup 2015
Markus Åkerblom Cup 2015
Östersundshem Cup
Östersundshem dagen
Alexander Edler Cup
Kjell-Åke Andersson Cup
Ulf Dahlén Cup
Ricard Persson Cup
Markus Åkerblom Cup
Alexander Edler Cup
Östersundshem Cup
Östersundshem Mini cup
Kjell-Åke Andersson Cup
Ulf Dahlén Cup 2014
Markus Åkerblom Cup
Alexander Edler Cup 2013
Ulf Dahlén Cup
Ricard Persson Cup
Markus Åkerblom Cup
Kjell-Åke Andersson CUP
Alexander Edler Cup
Ulf Dahlèn Cup
Markus Åkerblom Cup
Rickard Persson Cup
Alexander Edler Cup
Ulf Dahlén Cup 2011
Markus Åkerblom Cup
Rickard Persson Cup
Alexander Edler Cup 2010
Ulf Dahlén Cup 2010
Ulf Dahlén Cup 2009
Åkerblom Cup 2008
Ulf Dahlén Cup 2008
Ulf Dahlén Cup 2007
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Statistik
Paralympic Winter Games Qualification
Välj
Klass
Paralympic Winter Games Qualification
Poängliga
RK
Namn
Lag
Pos
GP
G
A
P
1
Michal Geier
CZE
Forward
4
4
3
7
1
Wataru Horie
JAP
Back
4
2
5
7
2
Pavel Kubes
CZE
Back
4
5
1
6
2
Masaharu Kumagai
JAP
Forward
4
4
2
6
2
Per Kasperi
SWE
Forward
4
3
3
6
2
Zdenek Habl
CZE
Forward
4
1
5
6
3
Kazuhiro Takahashi
JAP
Forward
4
1
4
5
3
David Motycka
CZE
Back
4
0
5
5
4
Zdenek Krupicka
CZE
Forward
4
2
2
4
4
Zdenek Safranek
CZE
Forward
4
2
2
4
Visa alla
Skytteliga
RK
Namn
Lag
Pos
GP
Mål
1
Pavel Kubes
CZE
Back
4
5
2
Michal Geier
CZE
Forward
4
4
2
Masaharu Kumagai
JAP
Forward
4
4
3
Per Kasperi
SWE
Forward
4
3
4
Wataru Horie
JAP
Back
4
2
4
Zdenek Krupicka
CZE
Forward
4
2
4
Zdenek Safranek
CZE
Forward
4
2
4
Joerg Wedde
GER
Forward
4
2
4
Niklas Ingvarsson
SWE
Back
4
2
4
Nao Kodama
JAP
Forward
4
2
Visa alla
Målvaktsliga
RK
Namn
Lag
SOG
SVS
SVS%
1
Kazuya Mochizuki
JAP
4
4
100%
2
Michal Vapenka
CZE
38
37
97,37%
3
Shinobu Fukushima
JAP
71
62
87,32%
4
Ulf Nilsson
SWE
62
52
83,87%
5
Eduard Lepacek
SVK
102
84
82,35%
6
Klaus Brzoska
GER
28
23
82,14%
7
Jan Matousek
CZE
15
12
80%
8
Simon Kunst
GER
45
35
77,78%
Visa alla
Utvisningsliga
RK
Namn
Lag
Pos
GP
Utv.min.
1
Joerg Wedde
GER
Forward
4
18
2
Jiri Raul
CZE
Forward
4
10
3
Wataru Horie
JAP
Back
4
8
4
Zdenek Safranek
CZE
Forward
4
6
4
Christian Pilz
GER
Back
4
6
4
Hugo Raedler
GER
Back
4
6
4
Marcus Holm
SWE
Back
4
6
4
Niklas Ingvarsson
SWE
Back
4
6
5
Karel Wagner
CZE
Forward
4
4
5
Lucas Sklorz
GER
Back
4
4
Visa alla
Fairplay
Göm mig
Data presenteras enligt: Antal utvisningar (Utvisningsminuter)
RK
Lag
Grupp
Totalt
1
Sweden
10 (20)
10 (20)
1
Slovakia
10 (20)
10 (20)
2
Czech Republic
11 (22)
11 (22)
3
Japan
14 (28)
14 (28)
4
Germany
21 (50)
21 (50)
×
Summering
Matcher
10
Hemmavinster
5
(~50%)
Bortavinster
5
(~50%)
Oavgjorda
0
(~0%)
Hemmalag
Mål
26
(2,6 / Match)
Max mål i en match
5
Skott
161
Skott per mål
6,19
Bortalag
Mål
23
(2,3 / Match)
Max mål i en match
6
Skott
158
Skott per mål
6,87
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad