Småland/Östergötland Divisionsspel 2017-2018
Curling
18 nov 2017 - 25 mar 2018
XX
# Lag M V +/- P
1 C4 Peterson 7 5 11 10
2 D2 Friberg 7 4 3 9
3 D4 Andersson & Co 7 4 3 8
4 C2 Arfwidsson Edlund 7 3 -3 8
5 C1 Landelius 7 3 0 6
6 D1 Zöögling 7 2 -6 6
7 C3 Mattsson 7 2 -4 5
8 D3 Stenkoll 7 2 -4 4
M=Matcher, V=Vinster, O=Oavgjorda, F=Förluster, GM=Gjorda poäng, IM=Motståndares Poäng, +/-=Poängskillnad, P=Poäng

Matcher

# Tid Arena Hemmalag Bortalag Resultat
2018-01-19
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs C2 Arfwidsson Edlund 7 - 5
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs C3 Mattsson 4 - 8
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs C4 Peterson 7 - 1
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C2 Arfwidsson Edlund C2 Arfwidsson Edlund vs C3 Mattsson 7 - 5
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C2 Arfwidsson Edlund C2 Arfwidsson Edlund vs C4 Peterson 6 - 4
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C3 Mattsson C3 Mattsson vs C4 Peterson 4 - 6
Division 3 Slutspel för uppflyttning 11:00 tmp D1 Zöögling D1 Zöögling vs D2 Friberg 7 - 4
Division 3 Slutspel för uppflyttning 11:00 tmp D1 Zöögling D1 Zöögling vs D3 Stenkoll 6 - 5
Division 3 Slutspel för uppflyttning 11:00 tmp D1 Zöögling D1 Zöögling vs D4 Andersson & Co 3 - 8
Division 3 Slutspel för uppflyttning 11:00 tmp D2 Friberg D2 Friberg vs D3 Stenkoll 6 - 3
Division 3 Slutspel för uppflyttning 11:00 tmp D2 Friberg D2 Friberg vs D4 Andersson & Co 7 - 6
Division 3 Slutspel för uppflyttning 11:00 tmp D3 Stenkoll D3 Stenkoll vs D4 Andersson & Co 9 - 4
2018-01-21
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs D1 Zöögling 6 - 5
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C2 Arfwidsson Edlund C2 Arfwidsson Edlund vs D2 Friberg 6 - 6
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C3 Mattsson C3 Mattsson vs D3 Stenkoll 8 - 6
Division 3 Slutspel för uppflyttning 10:00 tmp C4 Peterson C4 Peterson vs D4 Andersson & Co 9 - 1
Division 3 Slutspel för uppflyttning 12:45 tmp C3 Mattsson C3 Mattsson vs D4 Andersson & Co 3 - 6
Division 3 Slutspel för uppflyttning 12:45 tmp C4 Peterson C4 Peterson vs D1 Zöögling 10 - 6
Division 3 Slutspel för uppflyttning 12:45 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs D2 Friberg 2 - 4
Division 3 Slutspel för uppflyttning 12:45 tmp C2 Arfwidsson Edlund C2 Arfwidsson Edlund vs D3 Stenkoll 7 - 5
Division 3 Slutspel för uppflyttning 16:00 tmp C4 Peterson C4 Peterson vs D2 Friberg 7 - 4
Division 3 Slutspel för uppflyttning 16:00 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs D3 Stenkoll 6 - 7
Division 3 Slutspel för uppflyttning 16:00 tmp C2 Arfwidsson Edlund C2 Arfwidsson Edlund vs D4 Andersson & Co 4 - 11
Division 3 Slutspel för uppflyttning 16:00 tmp C3 Mattsson C3 Mattsson vs D1 Zöögling 6 - 6
2018-03-25
Division 3 Slutspel för uppflyttning 13:15 tmp C1 Landelius C1 Landelius vs D4 Andersson & Co 5 - 7
Division 3 Slutspel för uppflyttning 13:15 tmp C2 Arfwidsson Edlund C2 Arfwidsson Edlund vs D1 Zöögling 7 - 7
Division 3 Slutspel för uppflyttning 16:30 tmp C3 Mattsson C3 Mattsson vs D2 Friberg 4 - 7
Division 3 Slutspel för uppflyttning 16:30 tmp C4 Peterson C4 Peterson vs D3 Stenkoll 9 - 7
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd