Höga Kusten Pond Hockey Tournament
Ishockey
27 - 28 feb 2016
Öppen
Matchdag
Klass
Grupp
Matchtyp
Arena

# Tid Arena Hemmalag Bortalag Resultat
2016-02-28
1009 Open Class Pacific 10:00 tmp MODO Sports Academy MODO Sports Academy vs XLENT 2 - 5
1209 Open Class Metro 10:00 tmp Stjärnafyrkant Stjärnafyrkant vs Hörntas Änglar 6 - 7
1306 Open Class Atlantic 10:00 tmp CornerOne Capitanos CornerOne Capitanos vs The Dronkers 3 - 22
1706 Open Class East 10:00 tmp Björnligan Björnligan vs Cramo 2 7 - 11
1906 Young Blood Sharks 10:00 tmp Pittsburgh Panthers Pittsburgh Panthers vs HK Brunk 10 - 10
1107 Open Class Central 10:30 tmp Lättelement Kontor Lättelement Kontor vs Norrbotten Benchwarmers 2 - 6
1507 Open Class South 10:30 tmp Licens Svets Montage AB Licens Svets Montage AB vs Brantkust Eagles 1 - 13
1607 Open Class Wild West 10:30 tmp Trysunda Islanders Trysunda Islanders vs Bohag 3 - 12
1807 Young Blood Ducks 10:30 tmp HEMIE HEMIE vs The Big Red Machine 7 - 11
1010 W.O. Open Class Pacific 11:00 tmp Team 83 Team 83 vs XLENT 0 - 6
1210 Open Class Metro 11:00 tmp Team Ulf Nylanders Bilar Team Ulf Nylanders Bilar vs Team Övik 6 - 15
1407 Open Class North 11:00 tmp HusmanHagberg HusmanHagberg vs Eagleshieldbay Lightning 5 - 19
1907 Young Blood Sharks 11:00 tmp Pittsburgh Panthers Pittsburgh Panthers vs Sport77 Jr 9 - 7
1307 Open Class Atlantic 11:30 tmp The Dronkers The Dronkers vs MODO Lumberjacks 17 - 4
1508 Open Class South 11:30 tmp Team Dynamo Team Dynamo vs Akta Sargen 7 - 6
1608 Open Class Wild West 11:30 tmp Bygg Elit 1 Bygg Elit 1 vs Team Beijer 5 - 18
1707 Open Class East 11:30 tmp Cramo 2 Cramo 2 vs Viking HC 5 - 10
1808 Young Blood Ducks 11:30 tmp Gideå Warriors Gideå Warriors vs MODO Legends 2 - 24
1011 Open Class Pacific 12:00 tmp Team Chainsaw Team Chainsaw vs Blackbulls 4 - 15
1108 Open Class Central 12:00 tmp Cramo 1 Cramo 1 vs Sport77 6 - 11
1211 Open Class Metro 12:00 tmp Team Övik Team Övik vs Stjärnafyrkant 4 - 7
1408 Open Class North 12:00 tmp BLHK BLHK vs Övik Marina & Motor 4 - 7
1012 Open Class Pacific 12:30 tmp Team Trähuset Team Trähuset vs MODO Sports Academy 8 - 4
1308 Open Class Atlantic 12:30 tmp Bygg Elit 2 Bygg Elit 2 vs Ö-vik Red Socks Hockey 14 - 7
1708 Open Class East 12:30 tmp Lättelement Verkstad Lättelement Verkstad vs Allstar 1 - 12
1908 Young Blood Sharks 12:30 tmp HK Brunk HK Brunk vs Wolfpacks Frozen Nose HC 9 - 6
1013 W.O. Open Class Pacific 13:00 tmp Team Chainsaw Team Chainsaw vs Team 83 6 - 0
1109 Open Class Central 13:00 tmp Sundbergs Åkeri Sundbergs Åkeri vs Lättelement Kontor 7 - 7
1213 Open Class Metro 13:00 tmp Stjärnafyrkant Stjärnafyrkant vs Red Machine 7 - 8
1809 Young Blood Ducks 13:00 tmp MODO Legends MODO Legends vs HEMIE 13 - 4
1409 Open Class North 13:30 tmp Eagleshieldbay Lightning Eagleshieldbay Lightning vs BLHK 11 - 4
1509 Open Class South 13:30 tmp Brantkust Eagles Brantkust Eagles vs Team Dynamo 5 - 5
1609 Open Class Wild West 13:30 tmp Bohag Bohag vs Bygg Elit 1 6 - 4
1909 W.O. Young Blood Sharks 13:30 tmp Wolfpacks Frozen Nose HC Wolfpacks Frozen Nose HC vs Team Green Dino 6 - 0
1014 Open Class Pacific 14:00 tmp XLENT XLENT vs Team Trähuset 5 - 7
1214 Open Class Metro 14:00 tmp Hörntas Änglar Hörntas Änglar vs Team Ulf Nylanders Bilar 17 - 8
1309 Open Class Atlantic 14:00 tmp MODO Lumberjacks MODO Lumberjacks vs Bygg Elit 2 9 - 9
1709 Open Class East 14:00 tmp Viking HC Viking HC vs Lättelement Verkstad 12 - 8
1810 Young Blood Ducks 14:00 tmp IK Polar IK Polar vs The Big Red Machine 14 - 4
1110 Open Class Central 14:30 tmp Sport77 Sport77 vs Norrbotten Benchwarmers 6 - 3
1410 Open Class North 14:30 tmp Boxplay Boxplay vs Övik Marina & Motor 6 - 19
1510 Open Class South 14:30 tmp Övik Red Socks Övik Red Socks vs Akta Sargen 7 - 8
1610 Open Class Wild West 14:30 tmp IT Jens IT Jens vs Team Beijer 6 - 19
1015 Open Class Pacific 15:00 tmp Blackbulls Blackbulls vs MODO Sports Academy 9 - 4
1310 Open Class Atlantic 15:00 tmp CornerOne Capitanos CornerOne Capitanos vs Ö-vik Red Socks Hockey 3 - 15
1710 Open Class East 15:00 tmp Björnligan Björnligan vs Allstar 4 - 11
1910 W.O. Young Blood Sharks 15:00 tmp Team Green Dino Team Green Dino vs Sport77 Jr 0 - 6
2101 Kvartsfinal 1 Young Blood 16:00 tmp MODO Legends MODO Legends vs Gideå Warriors 6 - 0
2102 Kvartsfinal 2 Young Blood 16:00 tmp HK Brunk HK Brunk vs HEMIE 16 - 2
2103 Kvartsfinal 3 Young Blood 16:00 tmp IK Polar IK Polar vs Sport77 Jr 16 - 2
2104 Kvartsfinal 4 Young Blood 16:00 tmp Wolfpacks Frozen Nose HC Wolfpacks Frozen Nose HC vs The Big Red Machine 15 - 2
2001 Kvartsfinal 1 Open Class 16:30 tmp Blackbulls Blackbulls vs Allstar 7 - 8
2002 Kvartsfinal 2 Open Class 16:30 tmp Övik Marina & Motor Övik Marina & Motor vs Sport77 9 - 10
2003 Kvartsfinal 3 Open Class 16:30 tmp Red Machine Red Machine vs Bohag 10 - 3
2004 Kvartsfinal 4 Open Class 16:30 tmp Team Dynamo Team Dynamo vs The Dronkers 3 - 11
2005 Semifinal 1 Open Class 17:00 tmp Allstar Allstar vs Sport77 9 - 6
2006 Semifinal 2 Open Class 17:00 tmp Red Machine Red Machine vs The Dronkers 13 - 6
2105 Semifinal 1 Young Blood 17:00 tmp MODO Legends MODO Legends vs HK Brunk 6 - 3
2106 Semifinal 2 Young Blood 17:00 tmp IK Polar IK Polar vs Wolfpacks Frozen Nose HC 14 - 6
2007 Match om 3:e pris Open Class 17:30 tmp Sport77 Sport77 vs The Dronkers 9 - 5
2107 Match om 3:e pris Young Blood 17:30 tmp HK Brunk HK Brunk vs Wolfpacks Frozen Nose HC 9 - 4
2108 FINAL Young Blood 17:30 tmp MODO Legends MODO Legends vs IK Polar 8 - 6
2008 FINAL Open Class 18:00 tmp Allstar Allstar vs Red Machine 5 - 8
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift