Cuponline uses cookies to improve the user experience
Læs mere
Div I Mellersta
Svenska Curlingförbundet
,
Curling
Malung-Danderyd-Sundbyberg-Örebro-Karlstad
Malung-Danderyd-Sundbyberg-Örebro-Karlstad
Curling
18 nov 2011 - 18 mar 2012
xx
Start
Info
Nyheder
Regler
Haller
Klasser / Grupper
Hold
Kampe
Resultat
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Elitserien herrar 2022-2023
Division 1 Norra 2022-2023
Division 1 Mellersta 2022-2023
Division 1 Södra 2022-2023
Division 1 Norra 2021-2022
Division 1 Mellersta 2021-2022
Division 1 Södra 2021-2022
Elitserien Herrar 2021-2022
Elitserien herrar 2019-2020
Division 1 Norra 2019-2020
Division 1 Mellersta 2019-2020
Division 1 Södra 2019-2020
Division 1 Norra 2018-2019
Division 1 Södra 2018-2019
Division 1 Mellersta 2018-2019
Elitserien damer 2018-2019
Elitserien herrar 2018-2019
Division 1 Mellersta 2017-2018
Division 1 Norra 2017-2018
Division 1 Södra 2017-2018
Elitserien damer 2017-2018
Elitserien herrar 2017-2018
Elitserien damer 2016-2017
Elitserien herrar 2016-2017
Division 1 Norra 2016-2017
Division 1 Mellersta 2016-2017
Division 1 Södra 2016-2017
SM Mixed Dubbel 2016
Junior-SM 2016
Elitserien damer 2015-2016
Elitserien herrar 2015-2016
Division 1 Norra 2015-2016
Division 1 Mellersta 2015-2016
Division 1 Södra 2015-2016
SM Mixed 2015
SM Veteraner 2015
SM Yngre Juniorer 2015
SM Rullstolscurling 3-mannalag
SM Herrar 2015
SM Damer 2015
SM Oldgirls 2015
SM Oldboys 2015
SM Mixed dubbel 2015
Junior-SM 2015
Elitserien damer 2014-2015
Elitserien Herrar 2014-2015
Division 1 Norra 2014-2015
Division 1 Södra 2014-2015
Division 1 Mellersta 2014-2015
Elitseriekval 2014
SM Rullstolscurling 2014
SM Mixed 2014
SM Yngre Juniorer 2014
SM Veteraner 2014
SM Mixed Dubbel 2014
SM Oldboys 2014
SM Oldgirls 2014
SM Damer 2014
SM Herrar 2014
JUNIOR SM 2014
Elitserien Damer 2013-2014
Elitserien Herrar 2013-2014
Division 1 Norra 2013-2014
Division 1 Mellersta 2013-2014
Division 1 Södra 2013-2014
Universiadkval 2013
SM Mixed 2013
Elitseriekval herrar 2013
SM i Parspel rullstolscurling
SM Yngre Juniorer 2013
SM Veteraner 2013
Elitserien Herrar 2012-2013
SM Mixed Dubbel 2013
SM Herrar/Damer 2013
SM Oldgirls 2013
SM Oldboys 2013
JSM 2013
Div 1 Damer 2012-2013
GP-TOUR 2012
Div 1 Norra 2012-2013
Div 1 Mellersta 2012-2013
Div 1 Södra 2012-2013
Elitserien Damer 2012-2013
SM i mixed 2012
Kval till Elitserien
SM Veteraner 2012
SM Yngre Juniorer 2012
SM i mixed dubbel 2012
SM lag damer och herrar 2012
SM oldboys - oldgirls 2012
Junior SM 2012
SM-kval damer
Div I Damer
Elitserien herrar
Div I Norra
Div I Mellersta
Div I Södra
Elitserien damer
SM i rullstolscurling parspel
SM mixed
Kval till Elitserien 2011-12
SM lag herrar
SM yngre juniorer
SM veteraner
SM lag damer
SM i mixed dubbel
Div I damer slutspel
SM oldboys-oldgirls
Junior-SM
Division I Damer Södra 2010/2011
Division I Damer Norra 2010/2011
Division I Mellersta 2010/2011
Division I Södra 2010/2011
Division I Norra 2010/2011
Elitserien Damer 2010/2011
Elitserien Herrar 2010/2011
SM i rullstolscurling
SM Mixed Dubbel 2010
Elitserien 2009-2010
Curling-SM
Elitserien & Div 1 2008-2009
Admin
Give feedback
Report bug
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Kampe for
Sundbyberg/APECTA
,
Herrar
Kampdag
fredag 18 november (2011)
lördag 19 november (2011)
söndag 20 november (2011)
fredag 17 februari (2012)
lördag 18 februari (2012)
söndag 19 februari (2012)
fredag 16 mars (2012)
lördag 17 mars (2012)
söndag 18 mars (2012)
More filters
Klasse
Herrar
Gruppe
Grundserien
Särspel
Kamptype
Gruppespil
Slutspil
Hal
1a Malungs Curlinghall
1b Danderydshallen
2a Örebro Curling center
2b Sundbybergs Curlinghall
Karlstad Curling Arena
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2011-11-18
1
Herrar
Grundserien
19:00
Malung
Omgång
1
tmp
Malung/Danevad
Sundbyberg/APECTA
Malung/Danevad vs Sundbyberg/APECTA
6
-
11
2011-11-19
2
Herrar
Grundserien
12:00
Malung
Omgång
3
tmp
Falun/Ahlberg
Sundbyberg/APECTA
Falun/Ahlberg vs Sundbyberg/APECTA
5
-
6
2
Herrar
Grundserien
20:00
Malung
Omgång
5
tmp
Sundbyberg/APECTA
Malung/Zars
Sundbyberg/APECTA vs Malung/Zars
7
-
0
2011-11-20
1
Herrar
Grundserien
08:00
Malung
Omgång
6
tmp
Sundbyberg/APECTA
Falun/Choong
Sundbyberg/APECTA vs Falun/Choong
2
-
9
2012-02-17
1
Herrar
Grundserien
19:00
Sundbyberg
Omgång
5
tmp
Sundbyberg/Franzen
Sundbyberg/APECTA
Sundbyberg/Franzen vs Sundbyberg/APECTA
1
-
12
2012-02-18
3
Herrar
Grundserien
10:00
Sundbyberg
Omgång
6
tmp
Sundbyberg/APECTA
Djursholm/Olby
Sundbyberg/APECTA vs Djursholm/Olby
6
-
8
4
Herrar
Grundserien
15:00
Sundbyberg
Omgång
7
tmp
Fyris Uppsala/Axelsson
Sundbyberg/APECTA
Fyris Uppsala/Axelsson vs Sundbyberg/APECTA
6
-
7
2012-02-19
1
Herrar
Grundserien
09:00
Sundbyberg
Omgång
8
tmp
Sundbyberg/APECTA
Södertälje/Svensk Styrteknik
Sundbyberg/APECTA vs Södertälje/Svensk Styrteknik
9
-
2
2
Herrar
Grundserien
14:00
Sundbyberg
Omgång
9
tmp
Stocksund/Kraupp
Sundbyberg/APECTA
Stocksund/Kraupp vs Sundbyberg/APECTA
4
-
9
2012-03-16
6
Herrar
Grundserien
14:30
Karlstad
Omgång
10
tmp
Amatörerna/Österlund
Sundbyberg/APECTA
Amatörerna/Österlund vs Sundbyberg/APECTA
6
-
5
1
Herrar
Grundserien
19:00
Karlstad
Omgång
11
tmp
Sundbyberg/APECTA
Amatörerna/Forsberg
Sundbyberg/APECTA vs Amatörerna/Forsberg
11
-
7
2012-03-17
7
Herrar
Grundserien
10:00
Karlstad
Omgång
12
tmp
Granit-Gävle/Dala
Sundbyberg/APECTA
Granit-Gävle/Dala vs Sundbyberg/APECTA
6
-
7
4
Herrar
Grundserien
15:00
Karlstad
Omgång
13
tmp
Sundbyberg/APECTA
Karlstad/Östlund
Sundbyberg/APECTA vs Karlstad/Östlund
5
-
4
2012-03-18
5
Herrar
Grundserien
08:00
Karlstad
Omgång
14
tmp
Örebro/Westberg
Sundbyberg/APECTA
Örebro/Westberg vs Sundbyberg/APECTA
1
-
12
2
Herrar
Grundserien
12:00
Karlstad
Omgång
15
tmp
Sundbyberg/APECTA
Karlstad/Hamilton
Sundbyberg/APECTA vs Karlstad/Hamilton
6
-
0
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Udskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad