Cuponline använder cookies
Läs mer
Umecurlen
Umeå Curling Klubb
,
Curling
Umeå
Umeå
Curling
30 sep - 2 okt 2011
A4
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Lag
Matcher
Resultat
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Lottojox 2022/2023
Lottojox 2021/2022
Lottojox 2020/2021
Lottojox 2019/2020
Lottojox 2018/2019
Lottojox 2017/2018
Lottojox 2016/2017
Lottjox 2015/2016
Lottjox 2014/2015
Lottojox 2013/2014
Lottojox 2012/2013
Umecurlen 2012
Lottojoxcupen
Umecurlen
KM Herrar 2011
Lottojox
Företagsserien
Umecurlen
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
CupOnline - Gratis Cup
Matcher
Matchdag
fredag 30 september (2011)
lördag 1 oktober (2011)
söndag 2 oktober (2011)
More filters
Klass
A4 curlers
Grupp
1
2
3
Slutspel A
Slutspel B
Slutspel C
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Umeå curlinghall
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2011-10-02
0
A4 curlers
1
08:15
Umeå
Omgång
0
tmp
Tellhammar
Burwall
Tellhammar vs Burwall
5
-
4
0
A4 curlers
1
08:15
Umeå
Omgång
0
tmp
Sjöström
Team SYSteam
Sjöström vs Team SYSteam
4
-
3
0
A4 curlers
2
08:15
Umeå
Omgång
0
tmp
Jonsson&söner
Breughel Boys
Jonsson&söner vs Breughel Boys
5
-
9
0
A4 curlers
2
08:15
Umeå
Omgång
0
tmp
IFK Björkstaden
Brooms
IFK Björkstaden vs Brooms
4
-
6
0
A4 curlers
2
08:15
Umeå
Omgång
0
tmp
Lundqvist
Iceteam
Lundqvist vs Iceteam
7
-
0
0
A4 curlers
3
10:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Boden
Miniglidarna
Boden vs Miniglidarna
8
-
2
0
A4 curlers
1
10:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Stenvall
Curlcraft
Stenvall vs Curlcraft
2
-
6
0
A4 curlers
2
10:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Iceteam
IFK Björkstaden
Iceteam vs IFK Björkstaden
5
-
4
0
A4 curlers
1
10:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Burwall
Team SYSteam
Burwall vs Team SYSteam
4
-
7
0
A4 curlers
2
10:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Jonsson&söner
Lundqvist
Jonsson&söner vs Lundqvist
2
-
0
0
A4 curlers
3
10:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Karlsson
Eskilsson
Karlsson vs Eskilsson
5
-
2
0
A4 curlers
Slutspel A
12:45
Umeå
Omgång
0
tmp
Jonsson&söner
Karlsson
Jonsson&söner vs Karlsson
6
-
4
0
A4 curlers
Slutspel A
12:45
Umeå
Omgång
0
tmp
Eskilsson
Sjöström
Eskilsson vs Sjöström
5
-
4
0
A4 curlers
Slutspel B
12:45
Umeå
Omgång
0
tmp
Breughel Boys
Team SYSteam
Breughel Boys vs Team SYSteam
1
-
8
0
A4 curlers
Slutspel B
12:45
Umeå
Omgång
0
tmp
Nygren
Lundqvist
Nygren vs Lundqvist
5
-
10
0
A4 curlers
Slutspel C
12:45
Umeå
Omgång
0
tmp
Brooms
Stenvall
Brooms vs Stenvall
2
-
8
0
A4 curlers
Slutspel C
12:45
Umeå
Omgång
0
tmp
Curlcraft
Boden
Curlcraft vs Boden
6
-
2
0
Final
A4 curlers
Slutspel A
15:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Eskilsson
Jonsson&söner
Eskilsson vs Jonsson&söner
3
-
5
0
3: plats
A4 curlers
Slutspel A
15:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Karlsson
Sjöström
Karlsson vs Sjöström
2
-
0
0
Final
A4 curlers
Slutspel B
15:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Team SYSteam
Lundqvist
Team SYSteam vs Lundqvist
11
-
1
0
3: plats
A4 curlers
Slutspel B
15:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Breughel Boys
Nygren
Breughel Boys vs Nygren
9
-
3
0
Final
A4 curlers
Slutspel C
15:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Curlcraft
Stenvall
Curlcraft vs Stenvall
6
-
1
0
3: plats
A4 curlers
Slutspel C
15:00
Umeå
Omgång
0
tmp
Brooms
Boden
Brooms vs Boden
6
-
0
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline - Partner
Ad