Cuponline använder cookies
Läs mer
Folke Filbyter Cup 2009
Linköping HC
,
Ishockey
Linköping
Linköping
Ishockey
30 okt - 1 nov 2009
U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Folke Filbyter Cup 2024
*Stångebro Cup 2024*
* Kallerstad Cup 2024 - en ytterzonscup!! *
Folke Filbyter Cup 2023
Stångebro Cup 2023
Kallerstad Cup 2023
*Folke Filbyter Cup 2022*
Stångebro Cup 2022
Kallerstad Cup 2022
Folke Filbyter Cup 2021
Stångebro Cup
Kallerstad Cup 2021
Folke Filbyter Cup 2020
Stångebro cup 2020
Kallerstad Cup 2020 - Elektrikern AB i Linköping
Folke Filbyter Cup 2019
Estelle Cup
LHC DamJunior Ishockey Cup by Scandic
Stångebro cup 2019
MaintMaster Kallerstad Cup 2019
CCM Folke Filbyter Cup
Välkommen till Stångebro Cup 2018
CCM Folke Filbyter Cup
Stångebro Cup 2017
CCM Folke Filbyter Cup 2016
Stångebro cup 2016
Kallerstads Cup
Estelle Cup Lucia 2015
CCM Folke Filbyter Cup 2015
Stångebro Cup 2015
Team Sportia Cup
Reebok Folke Filbyter Cup 2014
Stångebro cup 2014
Team Sportia Cup 2014
Reebok Folke Filbyter Cup
Stångebro Cup
Team Sportia Cup 2013 U10
Folke Filbyter Cup (FFC)
Stångebro Cup
TEAM SPORTIA CUP
Folke Filbyter Cup 2011
Alltransport cup
Team Sportia Cup 2011
Folke Filbyter Cup 2010
Alltransport Cup 2010
Team Sportia Cup 2010
Folke Filbyter Cup 2009
Stångebro Cup 2009
Folke Filbyter Cup 2008
Folke Filbyter Cup 2007
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Sponsor Hemköp city
Match #17
fredag 30 oktober 20:00
Rögle BK vs SDE Hockey
Träningshallen
Träningshallen
RBK
Rögle BK
5
-
10
(3-5,2-5)
SDE
SDE Hockey
Klass: U15, Grupp:
West,
Arena:
Träningshallen,
Skott: 24 - 37 (9-17,15-20) Domare: Henrik Persson, Mersad Badic, Erik Karlsson
Live-fönster
http://www.cuponline.se/gameView.aspx?cupid=258&gameID=11142
Slut
O. Sjöblom
19:31
INTRF
2 min
R. Ohrberg
18:31
ROUGH
2 min
H. Rosengren
A. Peltonen
18:17
5
- 10
M. Melleberg
O. Andrén
16:48
4 -
10
G. Gabor
16:24
4 -
9
G. Gabor
16:24
Straffslag
H. Rosengren
14:25
HOLD
2 min
H. Rosengren
14:25
HOOK
2 min
O. Andrén
10:54
Straffslag
J. Andersson
10:35
4 -
8
L. Södergren
07:46
TRIP
2 min
A. Peltonen
V. Bergström
05:56
4
- 7
T. Lindberg
M. Melleberg
03:48
3 -
7
H. Olsson
03:00
CROSS
2 min
D. Timashov
01:18
3 -
6
Period 2
S. Herzberg
19:34
BOARD
2 min
G. Gabor
O. Sjöblom
17:01
3 -
5
15:23
Timeout
M. Melleberg
15:23
3 -
4
M. Melleberg
15:23
Straffslag
H. Rosengren
C. Kristiansen
15:14
3
- 3
O. Swärdh
H. Olsson
14:25
2
- 3
O. Andrén
M. Melleberg
13:43
1 -
3
D. Timashov
12:13
HO-ST
2 min
F. Gyllenberg
11:28
HOOK
2 min
A. Peltonen
S. Herzberg
10:06
1
- 2
M. Melleberg
07:40
0 -
2
C. Åström
06:36
INTRF
2 min
O. Andrén
M. Melleberg
T. Lindberg
05:21
0 -
1
Start
Jonas Häll AB
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad