Cuponline använder cookies
Läs mer
Paradiscupen 2019
Sport & Adventure
,
Innebandy
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
Innebandy
2 - 6 jan 2019
U8 - U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Högakustenspelen
Paradiscupen 2019
Innebandyligan
Innebandyligan
Ankarspelen 2017
Sportklubben
Slaget om Norrland
Klasskampen 2016
Ankarspelen 2016
Piratligan 15/16
Umeå Floorball Festival 2015
Ankarspelen 2015
Klasskampen
Piratligan
Umeå Floorball Festival
Ankarspelen
Piratligan
Ankarspelen 2013
Intersport Cup
Piratligan
Ankarspelen 2012
Klasskampen
Piratligan
Ankarspelen 2011
Piratligan
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Moälvens IBK
Moälvens IBK
http://www.cuponline.se/teamView.aspx?cupid=27345&id=122787
Matcher
Tillhör klass
F06 Malux
Tillhör grupp
|
F06-C ÅF
Tröjfärger
Hemmalag
Orange
Bortalag
Svart
Placering
8
Lagdeltagare
Spelare
#
Namn
M
A
P
5
Maja Persson
1
0
1
9
Minette Åström
0
0
0
10
Yrla Forsberg
3
2
5
11
Ella Olofsson
1
1
2
12
My Hörnsten
0
0
0
23
Tara Schedin
0
0
0
24
Agnes Ingman
0
0
0
27
Linn Lundberg
1
0
1
40
Airin Nazarzadeh
0
1
1
43
Greta Näsström
2
1
3
47
Edith Ulinder
0
0
0
58
Agnes Öhlund
0
0
0
63
Molly Kallin
0
1
1
64
Nora Henriksson
0
0
0
69
Wilma Edmark
3
2
5
79
Lova Toorell
0
0
0
80
Molly Johansson
1
1
2
85
Tuva Nybjer
1
0
1
Ledare
#
Namn
M
A
P
Johnny Öberg
Huvudtränare
0
0
0
Mia Lundberg
Ass. tränare
0
0
0
Rickard Olofsson
Ass. tränare
0
0
0
Göran Näsström
Ass. tränare
0
0
0
Matcher
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2019-01-02
1404
F06 Malux
F06-C ÅF
13:00
Skyttis - Malux
tmp
IBF Dalen Södra
Moälvens IBK
IBF Dalen Södra vs Moälvens IBK
0
-
2
1410
F06 Malux
F06-C ÅF
17:40
Nola - Utekompaniet
tmp
Moälvens IBK
Timrå IBC
Moälvens IBK vs Timrå IBC
0
-
3
2019-01-03
1428
F06 Malux
F06-C ÅF
13:15
Högland - CS Teknik
tmp
Moälvens IBK
Täfteå IK
Moälvens IBK vs Täfteå IK
7
-
1
1436
Kvartsfinal 4
F06 Malux
19:00
Högland - CS Teknik
tmp
Örnsköldsvik IB
Moälvens IBK
Örnsköldsvik IB vs Moälvens IBK
5
-
3
2019-01-04
1445
B-Semifinal 2
F06 Malux
11:45
Nola - Utekompaniet
tmp
Holmsund City IBC
Moälvens IBK
Holmsund City IBC vs Moälvens IBK
2
-
0
1451
Match om 7:e plats
F06 Malux
15:30
Nola - Utekompaniet
tmp
Sandåkerns SK/Ersboda SK
Moälvens IBK
Sandåkerns SK/Ersboda SK vs Moälvens IBK
1
-
1
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad