Information till lag och publik
27-03-2012
Information till lag och publik
Välkomna till Stockmos Cup 2012
SKÅ IK Hockey Team 02
31 mars 2012
Vi ser fram emot en trevlig hockeycup med många spännande och fartfyllda
matcher.
Cupansvarig: Anneli Westerlund, 070-329 86 22
Spelregler:
Stockholms Ishockeyförbunds spelregler U10/U11 helplan i Mitt I Cup gäller. I grundspelet bestäms tabellplacering efter antal poäng, vid lika antal poäng gäller i nämnd ordning: 1: målskillnad, 2: inbördes möten, 3: flest gjorda mål och därefter lottning. Vid oavgjort resultat i slutspels matcherna spelas först en förlängning om max 5 minuter med "sudden death". Därefter blir det straffläggning, där båda lagen startar med 3 straffar vardera och vid oavgjort efter dessa följer "sudden" straffar.
Under dagen serveras lunch (spagetti och köttfärssås) uppe vid caféet enligt
schema.
Mellanmål bär vi ned till Omklädningsrummen, fruktkorg kommer att finnas
till varje lag.
För övriga gäster finns café och hamburgeri med enklare maträtter.
Obs vi kan endast ta emot kontanter, närmaste bankomat är i Stenhamra
5 km. På ICA (ca 300 m) kan man ibland godta kontantuttag när man
handlar.
Vi har lotteri och puckkastning!
På grund av allergier har vi nöt och hundförbud i ishallen.
Lagens Omklädningsrum:
SDE- Rum nr 1
Värmdö- Rum nr 2
Tumba- Rum nr 3
Sollentuna- Rum nr 4
Brinken- Rum nr 5
Domare/sjukvårdsrum- Rum nr 6
Dessa rum har ingång från framsidan av hallen på nedre sidan.
Skå- Rum nr 8
Vi önskar samtliga lag lycka till!
Flera matcher kommer att sändas live via http://www.livearena.com/
Ladda ner ett program gratis och se matcherna live i datorn om du inte kan se matcherna i Allhallen.
Grupp Grupp A
RK Lag
1 Värmdö Hockey
2 Brinken Hockey
3 Skå Ik Hockey
Matcher för grupp Grupp A
Mnr Omg Datum Tid Match Hemmalag Bortalag
1 1 2012-03-31
09:00 Skå -Brinken
3 2 2012-03-31
11:00 Brinken-Värmdö
5 3 2012-03-31
13:00 Värmdö-Skå
Grupp Grupp B
RK Lag
1 Sollentuna Hockey
2 Tumba Hockey
3 SDE Hockey
Matcher för grupp Grupp B
Mnr Omg Datum Tid Match Hemmalag Bortalag
2 1 2012-03-31
10:00 SDE-Sollentuna
4 2 2012-03-31
12:00 Tumba-SDE
6 3 2012-03-31
14:00 Sollentuna-Tumba
För att försäkra oss om att Tumba hinner äta lunch efter sin match 14,00 bestämmer vi vilken placeringsmatch det blir när vi ser om vilka som spelar var. 15,30 blir då antingen match om 5-6:e pris eller semifinal 1
Placeringsmatcher Grupp A och B
7
0 15:30 K:U10
Slutspelsmatch, ej klart vilken palceringsmatch det blir
8
0 16:30 K:U10
Slutspelsmatch, ej klart vilken palceringsmatch det blir
9
0 17:30 K:U10
Semifinal 2
10
0 18:30 K:U10
3-4 placering
11
0 19:30 K:U10
Final
Lunch schema
11,00 Skå
11,30 Sollentuna
12,15 Brinken
13,15 SDE
14,15 Värmdö
15,15 Tumba
Länk till kartor:
http://www.ishallsguiden.se/ishallar.php
Skriv in Allhallen I Hallnamn
Kartor via Iphone= Allhallen, Skå
Städning av omklädningsrum
Varje lag är själva ansvariga för att slutstäda sitt omklädningsrum.
Välkomna!!!!