Cuponline uses cookies to improve the user experience
Číst více
Norr och Västerbotten DM 2018/2019
Norr och Västerbottens Curlingförbund
,
Curling
Skellefteå/Umeå
Skellefteå/Umeå
Curling
24 nov 2018 - 13 jan 2019
0-100
Start
Info
Novinky
Propozice
Arény
Kategorie / Skupiny
Signup form
Mužstva
Utkání
Výsledky
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2023/2024
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2022/2023
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2021/2022
Norr och Västerbotten DM 2019/2020
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2019/2020
Norr och Västerbotten DM 2018/2019
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2018/2019
Norr och Västerbotten DM 2017/2018
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2017/2018
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2016/2017
Norr och Västerbotten DM 2016-2017
Norr och Västerbotten DM 2015-2016
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2015/2016
Norr och Västerbotten DM Herrar 2014-2015
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2014/2015
Norr och Västerbotten DM Herrar 2013-2014
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2013/2014
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2012/2013
Norr och Västerbotten DM Herrar/Damer 2012-2013
Norr och Västerbotten DM Herrar 2011-2012 - SM Kval
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2011/2012
Norr och Västerbotten DM Herrar 2011 - SM Kval
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2010/2011
Norr- och Västerbotten Div 2 & 3 2009/2010
Admin
Give feedback
Report bug
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Utkání mužstva pro
2 - Umeå/Biun-Biun
,
DM Mixed-Dubbel
Hrací den
sobota 12 ledna (2019)
More filters
Kategorie
DM Mixed-Dubbel
Skupina
Grundspel
Druh utkání
Utkání ve skupinách
Utkání Play-off
Aréna
Skellefteå Curlinghall
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
12.01.2019
1
DM Mixed-Dubbel
Grundspel
09:00
Skellefteå
tmp
1 - Umeå/Nygren-Nygren
2 - Umeå/Biun-Biun
1 - Umeå/Nygren-Nygren vs 2 - Umeå/Biun-Biun
5
-
0
5
DM Mixed-Dubbel
Grundspel
10:30
Skellefteå
tmp
5 - Luleå/Edenhagen-Lindmark
2 - Umeå/Biun-Biun
5 - Luleå/Edenhagen-Lindmark vs 2 - Umeå/Biun-Biun
4
-
4
9
DM Mixed-Dubbel
Grundspel
12:30
Skellefteå
tmp
6 - Luleå/Berglund-Krook
2 - Umeå/Biun-Biun
6 - Luleå/Berglund-Krook vs 2 - Umeå/Biun-Biun
4
-
2
11
DM Mixed-Dubbel
Grundspel
14:00
Skellefteå
tmp
2 - Umeå/Biun-Biun
3 - Ske-å/Sjöström-Vikström
2 - Umeå/Biun-Biun vs 3 - Ske-å/Sjöström-Vikström
1
-
6
13
DM Mixed-Dubbel
Grundspel
15:30
Skellefteå
tmp
2 - Umeå/Biun-Biun
4 - Ske-å/Larsson-Nyström
2 - Umeå/Biun-Biun vs 4 - Ske-å/Larsson-Nyström
4
-
4
16
Placeringsmatch
DM Mixed-Dubbel
16:30
Skellefteå
tmp
5 - Luleå/Edenhagen-Lindmark
2 - Umeå/Biun-Biun
5 - Luleå/Edenhagen-Lindmark vs 2 - Umeå/Biun-Biun
5
-
6
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Vytisknout
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad