Cuponline använder cookies
Läs mer
Oxdog liiga 2018-2019
Merikoski SBT
,
Innebandy
Oulu
Oulu
Innebandy
6 okt 2018 - 31 maj 2019
2001-2012
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Oxdog Liiga 2021-2022
Oulu cup
Oulu Cup 2021 F1
Oxdog Liiga 2020-2021
Oxdog Liiga 2019-2020
Syyscup2019
F preseason cup 2019
Oulu Cup 2019
Oxdog liiga 2018-2019
G pre season cup
Pre-Season 2018
Oulu Cup 2018
Oxdog liiga 2017-2018
Oulu Cup 2017 C-E sarjat
Oulu Cup 2017 F-G sarjat
Oxdog liiga 2016-2017
Oulu Cup 2016
Haastaja Cup 2016
Oxdog liiga 2015-2016
Kesäsarja 2015
Oulucup 2015 F-G sarjat
Oulucup 2015 A-E sarjat
Oulucup 2014 F04
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher för
OLS Karhut 08
,
E (07-08)
Matchdag
söndag 28 oktober (2018)
lördag 10 november (2018)
söndag 18 november (2018)
lördag 24 november (2018)
söndag 25 november (2018)
torsdag 29 november (2018)
lördag 1 december (2018)
söndag 2 december (2018)
lördag 8 december (2018)
lördag 15 december (2018)
söndag 16 december (2018)
onsdag 19 december (2018)
söndag 6 januari (2019)
lördag 12 januari (2019)
söndag 13 januari (2019)
lördag 19 januari (2019)
söndag 20 januari (2019)
lördag 26 januari (2019)
söndag 27 januari (2019)
onsdag 30 januari (2019)
lördag 2 februari (2019)
söndag 3 februari (2019)
lördag 9 februari (2019)
söndag 10 februari (2019)
lördag 16 februari (2019)
söndag 17 februari (2019)
söndag 24 februari (2019)
lördag 16 mars (2019)
lördag 23 mars (2019)
söndag 24 mars (2019)
söndag 7 april (2019)
More filters
Klass
B (01-02)
C (03-04)
D (05-06)
E (07-08)
F (09-10)
G (11-12)
Grupp
A Lohko (D05-06)
A lohko
Alempi jatkosarja
Alempi loppusarja
B (01-02)
B Lohko
B Lohko (D05-06)
C (03-04)
C Lohko
D lohko
E Lohko (Alempi jatkosarja)
E Lohko (Ylempi jatkosarja)
F(09-10)
Finaaliturnaus D (05-06)
G(11-12)
Ylempi jatkosarja
Ylempi loppusarja
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Haukiputaan yhtenäiskoulu
Hiukkavaaran monitoimitalo
Jatulin liikuntakeskus
Kastellin monitoimitalo
Linnanmaan liikuntahalli
Nallisport
Oulunsalon liikuntakeskus
Värtön liikuntahalli
Zemppi
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2018-10-28
2
Alkusarja
E (07-08)
C Lohko
09:45
Linnanmaa
Omgång
1
tmp
OLS Karhut 08
Kempele Wild Duckz P08
OLS Karhut 08 vs Kempele Wild Duckz P08
12
-
2
2018-12-02
1
Alkusarja
E (07-08)
C Lohko
10:15
Hiukkavaara
Omgång
3
tmp
OLS Karhut 08
Merikoski SBT Navajot 07
OLS Karhut 08 vs Merikoski SBT Navajot 07
5
-
9
3
Alkusarja
E (07-08)
C Lohko
11:45
Hiukkavaara
Omgång
3
tmp
OFBC E2 juniorit
OLS Karhut 08
OFBC E2 juniorit vs OLS Karhut 08
10
-
5
2019-01-06
3
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
15:30
Hiukkavaara
Omgång
1
tmp
OLS Karhut 08
OLS Sudet 08
OLS Karhut 08 vs OLS Sudet 08
5
-
5
6
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
17:45
Hiukkavaara
Omgång
1
tmp
OLS Karhut 08
Tyrnävän palloseura E-pojat
OLS Karhut 08 vs Tyrnävän palloseura E-pojat
2
-
8
2019-01-20
1
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
12:45
Oulunsalo
Omgång
2
tmp
OLS Leopardit 08
OLS Karhut 08
OLS Leopardit 08 vs OLS Karhut 08
4
-
6
2019-01-26
8
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
15:45
Linnanmaa
Omgång
3
tmp
OLS Karhut 08
Merikoski SBT Mustajalat 08
OLS Karhut 08 vs Merikoski SBT Mustajalat 08
3
-
6
2019-01-30
6
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
19:00
Värtön liikuntahalli
Omgång
5
tmp
OLS Karhut 08
KeLy 08
OLS Karhut 08 vs KeLy 08
11
-
1
2019-02-09
4
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
18:15
Oulunsalo
Omgång
5
tmp
PaKa 0809
OLS Karhut 08
PaKa 0809 vs OLS Karhut 08
1
-
13
2019-02-10
1
Jatkosarja
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
09:30
Hiukkavaara
Omgång
6
tmp
Kempele Wild Duckz P08
OLS Karhut 08
Kempele Wild Duckz P08 vs OLS Karhut 08
3
-
9
5
Puolivälierät
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
13:15
Hiukkavaara
Omgång
6
tmp
OLS Karhut 08
OLS Sudet 08
OLS Karhut 08 vs OLS Sudet 08
7
-
4
2019-02-17
2
Välierät
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
10:30
Oulunsalo
Omgång
7
tmp
KeLy 08
OLS Karhut 08
KeLy 08 vs OLS Karhut 08
8
-
10
2019-03-16
0
Finaali
E (07-08)
E Lohko (Alempi jatkosarja)
12:15
Nallisport
Omgång
0
tmp
Tyrnävän palloseura E-pojat
OLS Karhut 08
Tyrnävän palloseura E-pojat vs OLS Karhut 08
5
-
4
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad