Cuponline använder cookies
Läs mer
Barometern Cup 2019
Kalmar FF
,
Fotboll
Kalmar Sportcenter
Kalmar Sportcenter
Fotboll
27 dec 2018 - 4 jan 2019
U9--U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Barometern Cup 21/22
Barometern Cup 20/21
Barometern Cup 2020
Barometern Cup 2019
Barometern Cup 2018
Kalmar Fotbollsfestival 2017
Barometern Cup 2017
Kalmar Fotbollsfestival 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2016
Barometern Cup 2016
Barometern Cup 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2014
Barometern Cup 2014
Kalmar FotbollsFestival 2013
Barometern Cup 2013
Calmare Nyckel Cup 2012
Barometern Cup 2012
Calmare Nyckel Cup 2011
Barometern Cup 2011
Calmare Nyckel Cup 2010
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Sponsor
Barometern
Matcher
Matchdag
torsdag 27 december (2018)
fredag 28 december (2018)
lördag 29 december (2018)
söndag 30 december (2018)
onsdag 2 januari (2019)
torsdag 3 januari (2019)
fredag 4 januari (2019)
More filters
Klass
F10 (09)
F11 (08)
F12 (07)
F13 (06)
F14 (05)
F15 (04)
F9 (10)
P10 (09)
P11 (08)
P12 (07)
P13 (06)
P14 (05)
P15 (04)
P9 (10)
Grupp
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp D
Grupp D
Grupp D
Grupp D
Grupp D
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
A-hallen
D-hallen
E-hallen
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2019-01-04
2
P13 (06)
Grupp A
09:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Trekantens IF
Kalmar Södra Lag 1
Trekantens IF vs Kalmar Södra Lag 1
1
-
2
4
P13 (06)
Grupp B
09:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
Linero IF Röd
Färjestadens GOIF
Linero IF Röd vs Färjestadens GOIF
1
-
2
6
P13 (06)
Grupp C
09:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
IF Trion
Södermöre Komb
IF Trion vs Södermöre Komb
0
-
4
8
P13 (06)
Grupp D
09:45
D-hallen
Omgång
0
tmp
Mjällby AIF
Kalmar FF Vit
Mjällby AIF vs Kalmar FF Vit
2
-
1
10
F13 (06)
Grupp A
10:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
IFK Kalmar Blå
Färjestadens GoIF
IFK Kalmar Blå vs Färjestadens GoIF
0
-
1
13
P13 (06)
Grupp A
10:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
FK Karlskrona Svart
Trekantens IF
FK Karlskrona Svart vs Trekantens IF
1
-
2
15
P13 (06)
Grupp B
10:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar FF Röd
Linero IF Röd
Kalmar FF Röd vs Linero IF Röd
3
-
0
17
P13 (06)
Grupp C
10:45
D-hallen
Omgång
0
tmp
IFK Berga Lag 2
IF Trion
IFK Berga Lag 2 vs IF Trion
4
-
0
19
P13 (06)
Grupp D
11:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar Södra Lag 2
Mjällby AIF
Kalmar Södra Lag 2 vs Mjällby AIF
1
-
1
21
F13 (06)
Grupp A
11:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
RM/SSG IF
Madesjö IF Lag 1
RM/SSG IF vs Madesjö IF Lag 1
1
-
0
24
P13 (06)
Grupp A
11:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar Södra Lag 1
FK Karlskrona Svart
Kalmar Södra Lag 1 vs FK Karlskrona Svart
1
-
1
26
P13 (06)
Grupp B
11:45
D-hallen
Omgång
0
tmp
Färjestadens GOIF
Kalmar FF Röd
Färjestadens GOIF vs Kalmar FF Röd
0
-
1
28
P13 (06)
Grupp C
12:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Södermöre Komb
IFK Berga Lag 2
Södermöre Komb vs IFK Berga Lag 2
0
-
2
30
P13 (06)
Grupp D
12:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar FF Vit
Kalmar Södra Lag 2
Kalmar FF Vit vs Kalmar Södra Lag 2
0
-
1
32
F13 (06)
Grupp A
12:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
Madesjö IF Lag 2
Färjestadens GoIF
Madesjö IF Lag 2 vs Färjestadens GoIF
0
-
1
35
Placeringsmatch
P13 (06)
13:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Linero IF Röd
FK Karlskrona Svart
Linero IF Röd vs FK Karlskrona Svart
2
-
1
37
Placeringsmatch
P13 (06)
13:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar FF Vit
IF Trion
Kalmar FF Vit vs IF Trion
13
-
0
39
F13 (06)
Grupp A
13:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
Färjestadens GoIF
RM/SSG IF
Färjestadens GoIF vs RM/SSG IF
1
-
1
42
Kvartsfinal
P13 (06)
13:45
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar FF Röd
Trekantens IF
Kalmar FF Röd vs Trekantens IF
1
-
0
44
Kvartsfinal
P13 (06)
14:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Mjällby AIF
TUFF
Mjällby AIF vs TUFF
3
-
0
46
F13 (06)
Grupp A
14:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
IFK Kalmar Blå
Team Södermöre
IFK Kalmar Blå vs Team Södermöre
0
-
0
49
Placeringsmatch
P13 (06)
14:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
FK Karlskrona Svart
IF Trion
FK Karlskrona Svart vs IF Trion
3
-
0
51
Placeringsmatch
P13 (06)
14:45
D-hallen
Omgång
0
tmp
Linero IF Röd
Kalmar FF Vit
Linero IF Röd vs Kalmar FF Vit
0
-
3
53
Placeringsmatch
P13 (06)
15:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar Södra Lag 1
Trekantens IF
Kalmar Södra Lag 1 vs Trekantens IF
3
-
1
55
Placeringsmatch
P13 (06)
15:15
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar Södra Lag 2
TUFF
Kalmar Södra Lag 2 vs TUFF
2
-
0
57
Semifinal
F13 (06)
15:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
Färjestadens GoIF
RM/SSG IF
Färjestadens GoIF vs RM/SSG IF
1
-
0
59
Placeringsmatch
P13 (06)
16:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Trekantens IF
TUFF
Trekantens IF vs TUFF
0
-
2
SO
61
3:e pris match
P13 (06)
16:30
D-hallen
Omgång
0
tmp
Kalmar FF Röd
IFK Berga Lag 2
Kalmar FF Röd vs IFK Berga Lag 2
5
-
0
63
3:e pris match
F13 (06)
17:00
D-hallen
Omgång
0
tmp
Madesjö IF Lag 1
RM/SSG IF
Madesjö IF Lag 1 vs RM/SSG IF
1
-
1
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Barometern
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad