Cuponline använder cookies
Läs mer
Paradiscupen 2019
Sport & Adventure
,
Innebandy
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
Innebandy
2 - 6 jan 2019
U8 - U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Högakustenspelen
Paradiscupen 2019
Innebandyligan
Innebandyligan
Ankarspelen 2017
Sportklubben
Slaget om Norrland
Klasskampen 2016
Ankarspelen 2016
Piratligan 15/16
Umeå Floorball Festival 2015
Ankarspelen 2015
Klasskampen
Piratligan
Umeå Floorball Festival
Ankarspelen
Piratligan
Ankarspelen 2013
Intersport Cup
Piratligan
Ankarspelen 2012
Klasskampen
Piratligan
Ankarspelen 2011
Piratligan
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher
Matchdag
onsdag 2 januari (2019)
torsdag 3 januari (2019)
fredag 4 januari (2019)
lördag 5 januari (2019)
söndag 6 januari (2019)
More filters
Klass
F03/F04 Go Sport Travel
F05 Park Hotell
F06 Malux
Flickor Blå A Utekompaniet
Flickor Blå B Verkställande Byrån
Flickor Grön A Tidningen 7
P04
P05 Bilfinger
P06 Bia Vedin Konsult
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå B Max Matthiesen
Pojkar Grön A Ågrenshuset
Grupp
F03/04-A Tandhälsan Magnus Bergström
F03/04-B Öviks Oljetransport
F05-A CS Teknik
F05-B E&Y
F05-C Advokatfirman Vedin & Thors
F06-A Norrlands Maskin & Montage
F06-B Peterssons Frisering
F06-C ÅF
F06-D Pefo Energi AB
Flickor Blå A - A
Flickor Blå B - A
Flickor Grön A - A
P05-A TR Plåt
P05-B Öviks Rörteknik
P05-C Bevego
P06-A Converflex AB
P06-B Melins Plåt
P06-C Bygma
Pojkar Blå A - A
Pojkar Blå B - A
Pojkar Grön - A
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Höglandshallen - CS Teknik Arena
Köpmanholmen
Nolahallen - Utekompaniet Arena
Parkhallen
Skyttis Arena - Malux Arena
Sporthallen - GO Sport Travel Arena
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2019-01-06
1519
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
08:00
Sport - Go Sport
tmp
Örnsköldsvik IB
Tegs SK IBF
Örnsköldsvik IB vs Tegs SK IBF
1520
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
08:45
Sport - Go Sport
tmp
Spöland Vännäs IF
Timrå IBC
Spöland Vännäs IF vs Timrå IBC
1522
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
09:30
Sport - Go Sport
tmp
Umeå City IBF
Örnsköldsvik IB
Umeå City IBF vs Örnsköldsvik IB
1523
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
10:15
Sport - Go Sport
tmp
Tegs SK IBF
Spöland Vännäs IF
Tegs SK IBF vs Spöland Vännäs IF
1524
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
11:00
Sport - Go Sport
tmp
Timrå IBC
Nätra IBK
Timrå IBC vs Nätra IBK
2006
Flickor Grön A Tidningen 7
Flickor Grön A - A
11:45
Sport - Go Sport
tmp
Moälvens IBK
Hörnefors IF
Moälvens IBK vs Hörnefors IF
1527
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
12:30
Sport - Go Sport
tmp
Nätra IBK
Umeå City IBF
Nätra IBK vs Umeå City IBF
2007
Flickor Grön A Tidningen 7
Flickor Grön A - A
13:15
Sport - Go Sport
tmp
Hörnefors IF
Gullänget-Kroksta IBS Vit
Hörnefors IF vs Gullänget-Kroksta IBS Vit
1530
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
14:00
Sport - Go Sport
tmp
Sandåkerns SK
Sävar IK
Sandåkerns SK vs Sävar IK
2008
Flickor Grön A Tidningen 7
Flickor Grön A - A
14:45
Sport - Go Sport
tmp
Höglands AIF
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Höglands AIF vs Gullänget-Kroksta IBS Blå
1534
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå A - A
15:30
Sport - Go Sport
tmp
Moälvens IBK
Sandåkerns SK
Moälvens IBK vs Sandåkerns SK
2009
Flickor Grön A Tidningen 7
Flickor Grön A - A
16:15
Sport - Go Sport
tmp
Moälvens IBK
Höglands AIF
Moälvens IBK vs Höglands AIF
2010
Flickor Grön A Tidningen 7
Flickor Grön A - A
17:00
Sport - Go Sport
tmp
Gullänget-Kroksta IBS Vit
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit vs Gullänget-Kroksta IBS Blå
1834
Flickor Blå A Utekompaniet
Flickor Blå A - A
17:45
Sport - Go Sport
tmp
Nätra IBK
GUIF
Nätra IBK vs GUIF
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad