Cuponline använder cookies
Läs mer
Umeå Floorball Festival 2015
Sport & Adventure
,
Innebandy
Umeå
Umeå
Innebandy
2 - 4 okt 2015
Pojkar & Flickor 1999-2007
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Högakustenspelen
Paradiscupen 2019
Innebandyligan
Innebandyligan
Ankarspelen 2017
Sportklubben
Slaget om Norrland
Klasskampen 2016
Ankarspelen 2016
Piratligan 15/16
Umeå Floorball Festival 2015
Ankarspelen 2015
Klasskampen
Piratligan
Umeå Floorball Festival
Ankarspelen
Piratligan
Ankarspelen 2013
Intersport Cup
Piratligan
Ankarspelen 2012
Klasskampen
Piratligan
Ankarspelen 2011
Piratligan
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher
Matchdag
fredag 2 oktober (2015)
lördag 3 oktober (2015)
söndag 4 oktober (2015)
More filters
Klass
F01
F02
F03
F04/F05
F06
F99/00
P00
P01
P02
P03
P04
P05
P06
P07
P99
Grupp
F01-A
F02-A
F02-B
F03-A
F03-B
F03-C
F04/05-A
F06-A
F99/00-A
F99/00-B
F99/00-C
P00-A
P00-B
P00-C
P01-A
P01-B
P01-C
P01-D
P02-A
P02-B
P02-C
P03-A
P03-B
P04-A
P05-A
P06-A
P07-A
P99-A
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Elofssonhallen
Ersängshallen
Musköten Idrotshall
Nolia Väst
Nolia Öst
Sjöfruhallen
Sporthushallen
UDOMiNATE Arena
Umeå Energi Arena Väst
Umeå Energi Arena Öst
Vildmannahallen
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2015-10-04
1123
B-Semifinal 1
P00
08:00
Sjöfru
tmp
Umeå City P01 Blå
Ankarsvik BK
Umeå City P01 Blå vs Ankarsvik BK
4
-
3
1124
B-Semifinal 2
P00
08:45
Sjöfru
tmp
Umeå City IBF
Sävar IBF/Täfteå IK
Umeå City IBF vs Sävar IBF/Täfteå IK
1
-
3
1415
Semifinal 2
P03
09:30
Sjöfru
tmp
Vindelns IF
Holmsund City
Vindelns IF vs Holmsund City
7
-
4
2014
Semifinal 2
F02
10:15
Sjöfru
tmp
Gullänget-Kroksta IBS
IBF Dalen 03
Gullänget-Kroksta IBS vs IBF Dalen 03
1
-
5
2126
Semifinal 2
F03
11:00
Sjöfru
tmp
IKSU
KFUM Umeå
IKSU vs KFUM Umeå
1
-
0
1128
Plac.match 1
P00
12:00
Sjöfru
tmp
Spöland/Vännäs
Husum IBK
Spöland/Vännäs vs Husum IBK
1
-
2
1329
Match om 5:e plats
P02
12:45
Sjöfru
tmp
Gamla Stan IBK
FB Hurrican Karlovy Vary
Gamla Stan IBK vs FB Hurrican Karlovy Vary
3
-
0
1130
Plac.match 2
P00
13:30
Sjöfru
tmp
Husum IBK
Ersboda SK
Husum IBK vs Ersboda SK
1
-
3
1418
Match om 3:e pris
P03
14:15
Sjöfru
tmp
Gullänget-Kroksta IBS
Holmsund City
Gullänget-Kroksta IBS vs Holmsund City
1
-
4
1132
Plac.match 3
P00
15:00
Sjöfru
tmp
Ersboda SK
Spöland/Vännäs
Ersboda SK vs Spöland/Vännäs
1
-
3
1419
FINAL
P03
15:50
Sjöfru
tmp
Umeå City IBF
Vindelns IF
Umeå City IBF vs Vindelns IF
0
-
6
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad