Cuponline använder cookies
Läs mer
Paradiscupen 2019
Sport & Adventure
,
Innebandy
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
Innebandy
2 - 6 jan 2019
U8 - U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Högakustenspelen
Paradiscupen 2019
Innebandyligan
Innebandyligan
Ankarspelen 2017
Sportklubben
Slaget om Norrland
Klasskampen 2016
Ankarspelen 2016
Piratligan 15/16
Umeå Floorball Festival 2015
Ankarspelen 2015
Klasskampen
Piratligan
Umeå Floorball Festival
Ankarspelen
Piratligan
Ankarspelen 2013
Intersport Cup
Piratligan
Ankarspelen 2012
Klasskampen
Piratligan
Ankarspelen 2011
Piratligan
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher för
Umeå City IBF
,
F06 Malux
Matchdag
onsdag 2 januari (2019)
torsdag 3 januari (2019)
fredag 4 januari (2019)
lördag 5 januari (2019)
söndag 6 januari (2019)
More filters
Klass
F03/F04 Go Sport Travel
F05 Park Hotell
F06 Malux
Flickor Blå A Utekompaniet
Flickor Blå B Verkställande Byrån
Flickor Grön A Tidningen 7
P04
P05 Bilfinger
P06 Bia Vedin Konsult
Pojkar Blå A Sekab
Pojkar Blå B Max Matthiesen
Pojkar Grön A Ågrenshuset
Grupp
F03/04-A Tandhälsan Magnus Bergström
F03/04-B Öviks Oljetransport
F05-A CS Teknik
F05-B E&Y
F05-C Advokatfirman Vedin & Thors
F06-A Norrlands Maskin & Montage
F06-B Peterssons Frisering
F06-C ÅF
F06-D Pefo Energi AB
Flickor Blå A - A
Flickor Blå B - A
Flickor Grön A - A
P05-A TR Plåt
P05-B Öviks Rörteknik
P05-C Bevego
P06-A Converflex AB
P06-B Melins Plåt
P06-C Bygma
Pojkar Blå A - A
Pojkar Blå B - A
Pojkar Grön - A
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Höglandshallen - CS Teknik Arena
Köpmanholmen
Nolahallen - Utekompaniet Arena
Parkhallen
Skyttis Arena - Malux Arena
Sporthallen - GO Sport Travel Arena
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2019-01-02
1414
F06 Malux
F06-B Peterssons Frisering
19:15
Högland - CS Teknik
tmp
Umeå City IBF
IBF Dalen
Umeå City IBF vs IBF Dalen
1
-
3
1417
F06 Malux
F06-B Peterssons Frisering
21:30
Högland - CS Teknik
tmp
Sävar IK
Umeå City IBF
Sävar IK vs Umeå City IBF
1
-
5
2019-01-03
1424
F06 Malux
F06-B Peterssons Frisering
12:30
Högland - CS Teknik
tmp
IBK Härnösand
Umeå City IBF
IBK Härnösand vs Umeå City IBF
2
-
3
1431
B-Kvartsfinal 3
F06 Malux
18:10
Nola - Utekompaniet
tmp
Umeå City IBF
Spöland Vännäs IF
Umeå City IBF vs Spöland Vännäs IF
4
-
5
OT
2019-01-04
1437
Återkval 1
F06 Malux
08:00
Holmen
tmp
Obbola IK
Umeå City IBF
Obbola IK vs Umeå City IBF
0
-
8
1439
D-Semifinal 2
F06 Malux
09:30
Holmen
tmp
Vindelns IF
Umeå City IBF
Vindelns IF vs Umeå City IBF
1
-
3
1447
Match om 13:e plats
F06 Malux
12:30
Holmen
tmp
Skellefteå IBK
Umeå City IBF
Skellefteå IBK vs Umeå City IBF
4
-
0
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad