Cuponline använder cookies
Läs mer
Almtuna IS Höstcup 2018
Almtuna IS
,
Ishockey
Uppsala
Uppsala
Ishockey
15 sep 2018
U16
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Almtuna Girls Preseason Ice Hockey Tournament
Almtuna IS Julcup 2022
Almtuna Försäsongscup Flickor A (F16)
Almtuna IS Höstcup 2022
ALMTUNA Försäsongs cup DAM Nivå Div.1
ALMTUNA Flickor A (F16) Försäsongscup
Almtuna IS Höstcup 2021
Almtuna IS Höstcup 2020
Almtuna IS Höstcup 2019
Xite Nyårscup 2019
Almtuna IS Höstcup 2018
Slavsta Bygg & Kakel - Nyårscupen 2018
JMG Julcup 2017
Almtuna IS Höstcup 2017
Nyårscupen
Alviks Måleri - Julcupen 2016
Almtuna Höstcup
City Gross Cupen
Almtuna Nyårscup
Julcupen 2015
Almtuna IS Höstcup
UNT-cupen
Stadsnätscupen
ALMTUNA IS HÖSTCUP 2014
UNT Cupen
ALMTUNA IS NYÅRSCUP 2014
Almtuna IS Julcup / Stadsnätscupen 2013
Almtunas Höstcup
UNT Cupen
AIS - Almtuna IS Julcup 2012
ALMTUNAS HÖSTCUP 2012
UNT Cupen
ALMTUNA IS NYÅRS CUP 2012
UNT cupen
ALMTUNAS JULCUP 2010
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher
Matchdag
lördag 15 september (2018)
More filters
Klass
Grupp A
Grupp B
Grupp
A
B
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
A-hall
B-hall
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2018-09-15
1
Grupp A
A
08:00
A-hall
Omgång
1
tmp
Team Uppland
AIK
Team Uppland vs AIK
3
-
4
2
Grupp A
A
08:20
B-hall
Omgång
1
tmp
Göta Traneberg IK
Almtuna IS
Göta Traneberg IK vs Almtuna IS
3
-
5
3
Grupp A
B
09:20
A-hall
Omgång
1
tmp
IFK Täby HC
Sollentuna HC
IFK Täby HC vs Sollentuna HC
6
-
1
4
Grupp A
B
09:40
B-hall
Omgång
1
tmp
Wings HC Arlanda
Nacka HK
Wings HC Arlanda vs Nacka HK
4
-
3
5
Grupp A
A
10:40
A-hall
Omgång
2
tmp
Team Uppland
Göta Traneberg IK
Team Uppland vs Göta Traneberg IK
5
-
0
6
Grupp A
A
11:00
B-hall
Omgång
2
tmp
AIK
Almtuna IS
AIK vs Almtuna IS
3
-
2
7
Grupp A
B
12:00
A-hall
Omgång
2
tmp
IFK Täby HC
Wings HC Arlanda
IFK Täby HC vs Wings HC Arlanda
9
-
1
8
Grupp A
B
12:20
B-hall
Omgång
2
tmp
Sollentuna HC
Nacka HK
Sollentuna HC vs Nacka HK
2
-
1
9
Grupp A
A
13:50
A-hall
Omgång
3
tmp
Almtuna IS
Team Uppland
Almtuna IS vs Team Uppland
8
-
2
10
Grupp A
A
14:10
B-hall
Omgång
3
tmp
AIK
Göta Traneberg IK
AIK vs Göta Traneberg IK
3
-
1
11
Grupp A
B
15:10
A-hall
Omgång
3
tmp
Nacka HK
IFK Täby HC
Nacka HK vs IFK Täby HC
1
-
6
12
Grupp A
B
15:30
B-hall
Omgång
3
tmp
Sollentuna HC
Wings HC Arlanda
Sollentuna HC vs Wings HC Arlanda
2
-
6
14
Grupp A
17:15
B-hall
Omgång
4
tmp
Göta Traneberg IK
Nacka HK
Göta Traneberg IK vs Nacka HK
0
-
3
13
Grupp A
17:30
A-hall
Omgång
4
tmp
Team Uppland
Sollentuna HC
Team Uppland vs Sollentuna HC
3
-
1
16
Grupp A
18:40
B-hall
Omgång
4
tmp
Almtuna IS
Wings HC Arlanda
Almtuna IS vs Wings HC Arlanda
4
-
1
15
Grupp A
18:50
A-hall
Omgång
4
tmp
AIK
IFK Täby HC
AIK vs IFK Täby HC
1
-
2
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad