Cuponline uses cookies to improve the user experience
Læs mere
Mälarserien 2017-2018
Kungsängens IF
,
Floorball
Runt Mälaren
Runt Mälaren
Floorball
xxx-xxx
U10
Start
Info
Nyheder
Regler
Haller
Klasser / Grupper
Hold
Kampe
Stillinger
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
KIF-cupen
Mälarserien 2017-2018
KIF-cupen 5-manna
KIF-Cupen 7-manna
Mälarserien 2016/17
KungsCupen
KIF-Cupen 5-manna
KIF-Cupen 7-manna
KungsCupen
KIF-Cupen 7-manna
Admin
Give feedback
Report bug
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Kampe for
Kungsängens IF
,
Division 2
Kampdag
lørdag 7 oktober (2017)
søndag 8 oktober (2017)
lørdag 14 oktober (2017)
søndag 15 oktober (2017)
lørdag 21 oktober (2017)
lørdag 28 oktober (2017)
søndag 29 oktober (2017)
lørdag 11 november (2017)
søndag 12 november (2017)
lørdag 18 november (2017)
søndag 19 november (2017)
lørdag 25 november (2017)
lørdag 9 december (2017)
lørdag 13 januar (2018)
søndag 14 januar (2018)
søndag 21 januar (2018)
lørdag 27 januar (2018)
søndag 18 februar (2018)
lørdag 24 februar (2018)
lørdag 10 marts (2018)
søndag 11 marts (2018)
lørdag 17 marts (2018)
lørdag 24 marts (2018)
søndag 25 marts (2018)
lørdag 7 april (2018)
lørdag 14 april (2018)
søndag 22 april (2018)
More filters
Klasse
Allsvenskan
Division 1
Division 2
Division 3
Gruppe
Allsvenskan
Division 1
Division 2
Division 3
Kamptype
Gruppespil
Slutspil
Hal
Beckis, Söderberga alle 80 Bromma
Botkyrkahallen A
Botkyrkahallen B
Brotorpshallen, Sundbyberg, Enköpingsvägen 80
Ekhammarshallen, Skolvägen 20, 19630 Kungsängen
Flemminghallen, Ebba Bååts torg 20 141 51 Huddinge
Flyttad
Fridegårdshallen, Centrumleden 5 Bålsta
Gavlehov, Alfa
Gavlehov, Gavlehovsvägen 19, Gävle
Gavlehov, Nova
Hallonbergshallen
Jordbro sporthall, Hurtigs torg 2, Haninge
Kungsängens Sporthall, Gymnasiet
Kvarnbergshallen
Liljeholmshallen 1
Malmahallen, Parkvägen 3 Kolsva
Ormingehallen, Sandövägen 4 Saltsjö-Boo
Riddersvikshallen, Sandviksvägen 159 Hässelby
Wenströmska gymnasiet, Vallbyleden 13, Västerås
#
Laiks
Arēna
Mājnieku komanda
Viesu komanda
Rezultāts
15-10-2017
203
Division 2
Division 2
10:40
Riddersvikshallen
Kārta
1
tmp
Botkyrka innebandy
Kungsängens IF
Botkyrka innebandy vs Kungsängens IF
2
-
1
206
Division 2
Division 2
13:10
Riddersvikshallen
Kārta
1
tmp
Kungsängens IF
IK Malmen
Kungsängens IF vs IK Malmen
4
-
8
12-11-2017
203
Division 2
Division 2
11:30
Riddersvikshallen
Kārta
2
tmp
Kungsängens IF
Tellus IF Blå
Kungsängens IF vs Tellus IF Blå
4
-
3
208
Division 2
Division 2
15:40
Riddersvikshallen
Kārta
2
tmp
Hammers rött
Kungsängens IF
Hammers rött vs Kungsängens IF
0
-
12
18-11-2017
301
Division 2
Division 2
09:00
Kārta
3
tmp
Kungsängens IF
Tellus IF Rosa
Kungsängens IF vs Tellus IF Rosa
1
-
1
306
Division 2
Division 2
13:10
Kārta
3
tmp
Roslagen SOL
Kungsängens IF
Roslagen SOL vs Kungsängens IF
8
-
3
25-11-2017
204
Division 2
Division 2
12:20
Gavlehov
Kārta
4
tmp
Offensiv Vit
Kungsängens IF
Offensiv Vit vs Kungsängens IF
2
-
2
207
Division 2
Division 2
14:50
Gavlehov
Kārta
4
tmp
Kungsängens IF
Botkyrka innebandy
Kungsängens IF vs Botkyrka innebandy
11
-
8
09-12-2017
502
Division 2
Division 2
10:40
Riddersvikshallen
Kārta
5
tmp
IK Malmen
Kungsängens IF
IK Malmen vs Kungsängens IF
5
-
2
505
Division 2
Division 2
13:10
Riddersvikshallen
Kārta
5
tmp
Tellus IF Rosa
Kungsängens IF
Tellus IF Rosa vs Kungsängens IF
1
-
8
11-03-2018
602
Division 2
Division 2
10:40
Riddersvikshallen
Kārta
6
tmp
Kungsängens IF
Roslagen SOL
Kungsängens IF vs Roslagen SOL
5
-
3
607
Division 2
Division 2
14:50
Riddersvikshallen
Kārta
6
tmp
Tellus IF Blå
Kungsängens IF
Tellus IF Blå vs Kungsängens IF
3
-
9
25-03-2018
701
Division 2
Division 2
09:00
Kungsängens Sporthall
Kārta
7
tmp
Kungsängens IF
Offensiv Vit
Kungsängens IF vs Offensiv Vit
1
-
0
705
Division 2
Division 2
12:20
Kungsängens Sporthall
Kārta
7
tmp
Kungsängens IF
Hammers rött
Kungsängens IF vs Hammers rött
9
-
1
22-04-2018
22
Semi
Division 2
11:55
Gavlehov, Nova
Kārta
0
tmp
Botkyrka innebandy
Kungsängens IF
Botkyrka innebandy vs Kungsängens IF
11
-
6
24
Division 2
15:35
Gavlehov, Nova
Kārta
0
tmp
IK Malmen
Kungsängens IF
IK Malmen vs Kungsängens IF
9
-
2
Spēle notiek
Spēle nav sākusies
Spēles beigusies
Udskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad