Cuponline använder cookies
Läs mer
Oxdog liiga 2015-2016
Merikoski SBT
,
Innebandy
Oulu
Oulu
Innebandy
10 okt 2015 - 31 maj 2016
U7-U18
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Oxdog Liiga 2021-2022
Oulu cup
Oulu Cup 2021 F1
Oxdog Liiga 2020-2021
Oxdog Liiga 2019-2020
Syyscup2019
F preseason cup 2019
Oulu Cup 2019
Oxdog liiga 2018-2019
G pre season cup
Pre-Season 2018
Oulu Cup 2018
Oxdog liiga 2017-2018
Oulu Cup 2017 C-E sarjat
Oulu Cup 2017 F-G sarjat
Oxdog liiga 2016-2017
Oulu Cup 2016
Haastaja Cup 2016
Oxdog liiga 2015-2016
Kesäsarja 2015
Oulucup 2015 F-G sarjat
Oulucup 2015 A-E sarjat
Oulucup 2014 F04
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher för
OLS F-Tiikerit
,
F 06-07
Matchdag
lördag 10 oktober (2015)
söndag 11 oktober (2015)
lördag 31 oktober (2015)
söndag 1 november (2015)
lördag 7 november (2015)
söndag 8 november (2015)
lördag 21 november (2015)
söndag 22 november (2015)
lördag 28 november (2015)
söndag 29 november (2015)
lördag 5 december (2015)
lördag 12 december (2015)
söndag 13 december (2015)
söndag 20 december (2015)
lördag 2 januari (2016)
lördag 9 januari (2016)
söndag 10 januari (2016)
söndag 17 januari (2016)
lördag 23 januari (2016)
söndag 24 januari (2016)
söndag 31 januari (2016)
onsdag 3 februari (2016)
lördag 6 februari (2016)
söndag 7 februari (2016)
lördag 13 februari (2016)
lördag 20 februari (2016)
söndag 21 februari (2016)
lördag 27 februari (2016)
söndag 28 februari (2016)
lördag 12 mars (2016)
söndag 20 mars (2016)
lördag 2 april (2016)
söndag 3 april (2016)
lördag 9 april (2016)
söndag 10 april (2016)
More filters
Klass
B
C 00-01
D 02-03
E 04-05
F 06-07
G 08-09
Grupp
B
B Finaalit
C
C, Finaalit
D Alempi jatkolohko
D lohko A
D lohko B
D Ylempi jatkolohko
E lohko A
E lohko B
F Alempi jatkolohko
F lohko A
F lohko B
F Ylempi jatkolohko
G
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Jatuli liikuntakeskus
Kastellin monitoimitalo
Linnanmaan liikuntahalli
Nallisport
Oulunsalo palloiluhalli
Putaan liikuntahalli, Tornio
Tervahalli Kemi
Urheilutalo Oulu
Värtön liikuntahalli
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2015-10-31
5
F 06-07
F lohko A
14:30
Oulunsalo
Omgång
0
tmp
OLS F-Tiikerit
Kellon lyönti 06
OLS F-Tiikerit vs Kellon lyönti 06
3
-
1
52
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
14:30
Oulunsalo
Omgång
1
tmp
OLS F-Tiikerit
Kellon lyönti 06
OLS F-Tiikerit vs Kellon lyönti 06
3
-
1
9
F 06-07
F lohko A
16:30
Oulunsalo
Omgång
0
tmp
Sastamolo Kings F06-07
OLS F-Tiikerit
Sastamolo Kings F06-07 vs OLS F-Tiikerit
1
-
5
2015-11-07
18
F 06-07
F lohko A
09:30
Linnanmaa
Omgång
0
tmp
Kellon lyönti 07 valkoinen
OLS F-Tiikerit
Kellon lyönti 07 valkoinen vs OLS F-Tiikerit
4
-
6
20
F 06-07
F lohko A
10:30
Linnanmaa
Omgång
0
tmp
OLS Karhut sininen
OLS F-Tiikerit
OLS Karhut sininen vs OLS F-Tiikerit
3
-
0
59
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
10:30
Oulunsalo
Omgång
1
tmp
OLS Karhut sininen
OLS F-Tiikerit
OLS Karhut sininen vs OLS F-Tiikerit
3
-
0
23
F 06-07
F lohko A
12:00
Linnanmaa
Omgång
0
tmp
OLS F-Tiikerit
Merikoski SBT Irokeesit 06
OLS F-Tiikerit vs Merikoski SBT Irokeesit 06
1
-
4
60
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
12:00
Oulunsalo
Omgång
1
tmp
OLS F-Tiikerit
Merikoski SBT Irokeesit 06
OLS F-Tiikerit vs Merikoski SBT Irokeesit 06
1
-
4
2016-01-09
48
F 06-07
F lohko A
12:00
Jatuli
Omgång
0
tmp
Merikoski SBT Navajot 07
OLS F-Tiikerit
Merikoski SBT Navajot 07 vs OLS F-Tiikerit
2
-
7
2016-01-17
76
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
13:00
Urheilutalo
Omgång
1
tmp
OLS F-Tiikerit
Merikoski SBT Apassit 06
OLS F-Tiikerit vs Merikoski SBT Apassit 06
0
-
7
79
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
14:30
Urheilutalo
Omgång
1
tmp
OLS F-Tiikerit
OLS F-Karhut keltainen
OLS F-Tiikerit vs OLS F-Karhut keltainen
4
-
0
82
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
16:00
Urheilutalo
Omgång
1
tmp
OLS F-Tiikerit
Merikoski SBT Mustajalat 06
OLS F-Tiikerit vs Merikoski SBT Mustajalat 06
1
-
4
2016-02-06
95
F 06-07
F Ylempi jatkolohko
15:30
Jatuli
Omgång
1
tmp
OLS F-Tiikerit
Oulun Floorball club F06-07 Valkoinen
OLS F-Tiikerit vs Oulun Floorball club F06-07 Valkoinen
6
-
5
2016-02-27
99
Ylempi jatkolohko sijat 5-6
F 06-07
09:30
Linnanmaa
Omgång
3
tmp
Merikoski SBT Mustajalat 06
OLS F-Tiikerit
Merikoski SBT Mustajalat 06 vs OLS F-Tiikerit
1
-
2
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad