Cuponline uses cookies to improve the user experience
Read more
Ånäscupen 2016
Kovlands IF
,
Soccer
Kovland
Kovland
Soccer
28 aug 2016
pojkar & flickor födda 08-09
Start
Information
News
Rules
Arenas
Classes / Groups
Teams
Games
Tables
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Ånäscupen 2022
Ånäscupen 2019
Ånäscupen 2018
Ånäscupen 2017
Ånäscupen 2016
Ånäscupen 2015
Ånäscupen 2014
TestCup
Admin
Give feedback
Report bug
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Games
Gameday
Sunday 28 August (2016)
More filters
Class
Flickor 08
Flickor 09
Mix 08-09
Pojkar 08
Pojkar 09
Group
1
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
2
3
4
5
6
7
8
9
Type of game
Group play
Playoffs
Arena
Plan 1
Plan 2
Plan 3
Plan 4
Plan A
Plan B
Plan C
Plan D
#
Time
Arena
Home Team
Guest Team
Result
8/28/2016
5
Flickor 08
15
08:00
1
Round
1
tmp
Alnö IF Vit
Sidsjö-Böle IF Grön
Alnö IF Vit vs Sidsjö-Böle IF Grön
1
-
2
13
Pojkar 08
4
08:30
1
Round
1
tmp
Alnö IF Vit
Essviks AIF Vit
Alnö IF Vit vs Essviks AIF Vit
0
-
0
21
Pojkar 09
8
09:00
1
Round
1
tmp
Alnö IF 1
Gif Sundsvall Blå
Alnö IF 1 vs Gif Sundsvall Blå
4
-
3
29
Flickor 08
14
09:30
1
Round
1
tmp
Heffnersklubban BK
Medskogsbrons BK
Heffnersklubban BK vs Medskogsbrons BK
0
-
6
37
Mix 08-09
19
10:00
1
Round
1
tmp
Lucksta IF
Njurunda SK Blå
Lucksta IF vs Njurunda SK Blå
2
-
1
45
Pojkar 08
1
10:30
1
Round
2
tmp
Sundsvalls FF Blå
Gif Sundsvall Grön
Sundsvalls FF Blå vs Gif Sundsvall Grön
1
-
5
53
Pojkar 08
5
11:00
1
Round
2
tmp
Sidsjö-Böle IF Gul
Indals IF
Sidsjö-Böle IF Gul vs Indals IF
3
-
1
61
Pojkar 09
9
11:30
1
Round
2
tmp
Stöde IF
Essviks AIF Grön
Stöde IF vs Essviks AIF Grön
8
-
0
69
Flickor 09
16
12:00
1
Round
2
tmp
SFF
Alnö IF 1
SFF vs Alnö IF 1
5
-
1
77
Pojkar 09
10
12:30
1
Round
3
tmp
SFF Blå
Alnö IF 2
SFF Blå vs Alnö IF 2
2
-
2
85
Pojkar 08
2
13:00
1
Round
3
tmp
Essviks AIF Grön
Kubikenborgs IF Svart
Essviks AIF Grön vs Kubikenborgs IF Svart
0
-
3
93
Pojkar 08
6
13:30
1
Round
3
tmp
Gif Sundsvall Blå
Sidsjö-Böle IF Vit
Gif Sundsvall Blå vs Sidsjö-Böle IF Vit
9
-
0
101
Flickor 08
15
14:00
1
Round
4
tmp
Indals IF
Alnö IF Vit
Indals IF vs Alnö IF Vit
0
-
2
107
Flickor 08
13
14:30
1
Round
3
tmp
Alnö IF Röd
SFF Blå
Alnö IF Röd vs SFF Blå
1
-
1
115
Flickor 08
12
15:00
1
Round
3
tmp
Matfors IF
Selånger FK Röd
Matfors IF vs Selånger FK Röd
1
-
3
123
Mix 08-09
18
15:30
1
Round
3
tmp
Njurunda SK Röd
Sund IF Vit
Njurunda SK Röd vs Sund IF Vit
5
-
4
131
Kvartsfinal
Pojkar 09
16:00
1
Round
0
tmp
Alnö IF 1
SFF Vit
Alnö IF 1 vs SFF Vit
4
-
0
139
Semifinal
Mix 08-09
16:30
1
Round
0
tmp
Svartviks IF
Lucksta IF
Svartviks IF vs Lucksta IF
3
-
0
Game in progress
Game not started
Game played
Print
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad