Cuponline använder cookies
Läs mer
CCM Folke Filbyter Cup
Linköping HC
,
Ishockey
Linköping
Linköping
Ishockey
26 - 28 okt 2018
U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Folke Filbyter Cup 2024
*Stångebro Cup 2024*
* Kallerstad Cup 2024 - en ytterzonscup!! *
Folke Filbyter Cup 2023
Stångebro Cup 2023
Kallerstad Cup 2023
*Folke Filbyter Cup 2022*
Stångebro Cup 2022
Kallerstad Cup 2022
Folke Filbyter Cup 2021
Stångebro Cup
Kallerstad Cup 2021
Folke Filbyter Cup 2020
Stångebro cup 2020
Kallerstad Cup 2020 - Elektrikern AB i Linköping
Folke Filbyter Cup 2019
Estelle Cup
LHC DamJunior Ishockey Cup by Scandic
Stångebro cup 2019
MaintMaster Kallerstad Cup 2019
CCM Folke Filbyter Cup
Välkommen till Stångebro Cup 2018
CCM Folke Filbyter Cup
Stångebro Cup 2017
CCM Folke Filbyter Cup 2016
Stångebro cup 2016
Kallerstads Cup
Estelle Cup Lucia 2015
CCM Folke Filbyter Cup 2015
Stångebro Cup 2015
Team Sportia Cup
Reebok Folke Filbyter Cup 2014
Stångebro cup 2014
Team Sportia Cup 2014
Reebok Folke Filbyter Cup
Stångebro Cup
Team Sportia Cup 2013 U10
Folke Filbyter Cup (FFC)
Stångebro Cup
TEAM SPORTIA CUP
Folke Filbyter Cup 2011
Alltransport cup
Team Sportia Cup 2011
Folke Filbyter Cup 2010
Alltransport Cup 2010
Team Sportia Cup 2010
Folke Filbyter Cup 2009
Stångebro Cup 2009
Folke Filbyter Cup 2008
Folke Filbyter Cup 2007
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Sponsor
Nordisk Hiss
Match #13
fredag 26 oktober 17:00
Red Bull Salzburg vs SDE Hockey
Stångebrohallen
Stångebrohallen
RBS
Red Bull Salzburg
5
-
3
(3-3, 2-0)
SDE
SDE Hockey
Klass: U15, Grupp:
ICA Supermarket,
Arena:
Stångebrohallen,
Skott: 24 - 25 (14-18, 10-7) Domare: Emil Håkansson, Hugo Skillborg, Jacob Widerström
Live-fönster
http://www.cuponline.se/gameView.aspx?cupid=27155&gameid=256675&lc=sv
Slut
8 C. David
19:57
5
- 3
19:20
SDE GK#30 out
17:31
time
13:00
Time
08:53
Time
13 N. Sebastian
23 G. Richard
04:47
4
- 3
F. Forsman 34
02:11
SLASH
2 min
Period 2
20:00
Second period starts
20:00
Period 1 ended
F. Nilsson 2
V. Alriksson 18
V. Alriksson 18
15:53
3 -
3
15:31
time
W. Winge 15
M. Blomqvist 7
11:29
3 -
2
9 K. Phillip
10:47
ROUGH
2 min
W. Lennström 33
09:37
HOOK
2 min
09:17
Time
V. Alriksson 18
F. Forsman 34
05:05
3 -
1
8 C. David
04:21
HOOK
2 min
04:21
02:04
Timeout
20 P. Tommy
9 K. Phillip
02:04
3
- 0
17 A. Daniel
15 B. Benedikt
01:28
2
- 0
16 A. Luca
8 C. David
00:56
1
- 0
00:24
00:00
Starting GK RBS#1 SDE#30
Start
Steninge Måleri
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad