Cuponline använder cookies
Läs mer
Oulu Cup 2019
Merikoski SBT
,
Innebandy
Oulu
Oulu
Innebandy
13 - 28 apr 2019
2002-2011
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Oxdog Liiga 2021-2022
Oulu cup
Oulu Cup 2021 F1
Oxdog Liiga 2020-2021
Oxdog Liiga 2019-2020
Syyscup2019
F preseason cup 2019
Oulu Cup 2019
Oxdog liiga 2018-2019
G pre season cup
Pre-Season 2018
Oulu Cup 2018
Oxdog liiga 2017-2018
Oulu Cup 2017 C-E sarjat
Oulu Cup 2017 F-G sarjat
Oxdog liiga 2016-2017
Oulu Cup 2016
Haastaja Cup 2016
Oxdog liiga 2015-2016
Kesäsarja 2015
Oulucup 2015 F-G sarjat
Oulucup 2015 A-E sarjat
Oulucup 2014 F04
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher
Matchdag
lördag 13 april (2019)
söndag 14 april (2019)
lördag 27 april (2019)
söndag 28 april (2019)
More filters
Klass
B02
C03
C04-D05
D06
E07
E08
ErkkaSäbä
F09
F10
FirmaSäbä
G11
Grupp
A lohko
A lohko
A-lohko C03
A-lohko C04-D05
A-lohko E08
A-lohko F09
A-lohko F10
B lohko
B lohko
B lohko A B02
B lohko B B02
B-lohko C03
B-lohko C04-D05
B-lohko E08
B-Lohko F09
B-lohko F10
C lohko
C-lohko E08
D lohko
D-lohko E08
Harraste-sarja
Jatkosarja
Lohko A
Lohko A
Lohko B
Lohko B
Soft-sarja
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
hiukkavaara
Kastelli a-sali
Kastelli B-sali
Nallisport Kenttä 1
Nallisport Kenttä 2
Nallisport Kenttä 3
Värtön liikuntahalli
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2019-04-28
21
puolivälierä 1
C04-D05
10:00
Kenttä 2
Omgång
1
tmp
SC Pöhinä
MKSBT Indians keltainen
SC Pöhinä vs MKSBT Indians keltainen
6
-
3
22
puolivälierä 2
C04-D05
10:30
Kenttä 2
Omgång
2
tmp
SPV 04
Warriors II
SPV 04 vs Warriors II
3
-
1
23
puolivälierä 3
C04-D05
11:00
Kenttä 2
Omgång
2
tmp
Röipallo
Merikoski 05
Röipallo vs Merikoski 05
10
-
0
24
puolivälierä 4
C04-D05
11:30
Kenttä 2
Omgång
2
tmp
Warriors 05
HaHe 05
Warriors 05 vs HaHe 05
1
-
3
25
välierä 1
C04-D05
12:00
Kenttä 2
Omgång
3
tmp
SC Pöhinä
SPV 04
SC Pöhinä vs SPV 04
1
-
2
26
välierä 2
C04-D05
12:30
Kenttä 2
Omgång
3
tmp
Röipallo
HaHe 05
Röipallo vs HaHe 05
3
-
1
27
sijoitusottelu 9-10
C04-D05
13:00
Kenttä 2
Omgång
4
tmp
MKSBT Indians sininen
MKSBT Tribes
MKSBT Indians sininen vs MKSBT Tribes
1
-
4
28
pronssipeli
C04-D05
13:30
Kenttä 2
Omgång
4
tmp
SC Pöhinä
HaHe 05
SC Pöhinä vs HaHe 05
6
-
4
29
finaali
C04-D05
14:10
Kenttä 2
Omgång
4
tmp
SPV 04
Röipallo
SPV 04 vs Röipallo
3
-
7
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad