Nordic Youth Trophy U13
Icehockey
20 - 22 sep 2019
U13
Gameday
Class
Group
Type of game
Arena

# Time Arena Home Team Guest Team Result
9/22/2019
A Kvartsfinal 1 U13 09:00 tmp Rødovre Ishockey Rødovre Ishockey vs Lidingö Vikings 3 - 4
B Kvartsfinal 1 U13 10:00 tmp Tyringe Hockey Tyringe Hockey vs Lund Giants 7 - 1
C Kvartsfinal 1 U13 10:00 tmp Hammarö HC Vit Hammarö HC Vit vs Hovås HC 4 - 1
D Kvartsfinal 1 U13 10:00 tmp Färjestad BK Vit Färjestad BK Vit vs Stenungsund HF 4 - 3 OT
E Kvartsfinal 1 U13 10:00 tmp Kils AIK Kils AIK vs Göta Traneberg IK 2 - 3
F Kvartsfinal 1 U13 10:00 tmp Charlottenbergs HC Charlottenbergs HC vs Frisk Asker 5 - 4 SO
G Semifinal 1 U13 10:00 tmp Grums IK Grums IK vs Nærbø Farmers 5 - 0
H Semifinal 1 U13 10:00 tmp Sandvikens IK Sandvikens IK vs Viking HC 4 - 0
I Semifinal 1 U13 10:00 tmp Skövde IK Skövde IK vs Sunne IK 1 - 0
J Semifinal 1 U13 10:00 tmp Kristinehamns HT Kristinehamns HT vs Filipstads IF/Hällefors IK 0 - 5
A Kvartsfinal 2 U13 10:05 tmp Trångsunds IF Trångsunds IF vs Södertälje SK 6 - 2
C Kvartsfinal 2 U13 11:05 tmp Lørenskog IK Rød  Lørenskog IK Rød  vs Nybro Vikings 3 - 4 OT
B Kvartsfinal 2 U13 11:05 tmp Stavanger Oilers Stavanger Oilers vs SDE Hockey 3 - 2
G Semifinal 2 U13 11:05 tmp Arvika HC Arvika HC vs Jar IL 5 - 1
E Kvartsfinal 2 U13 11:05 tmp Almtuna IS Almtuna IS vs Strömsbro HC 2 - 0
D Kvartsfinal 2 U13 11:05 tmp Lørenskog IK Hvit  Lørenskog IK Hvit  vs Djurgårdens IF 2 - 3
J Semifinal 2 U13 11:05 tmp Furuset/Grüner Furuset/Grüner vs Forshaga IF 1 - 3
I Semifinal 2 U13 11:05 tmp Manglerud Star Manglerud Star vs Säffle HC 6 - 0
H Semifinal 2 U13 11:05 tmp Skara IK Skara IK vs Härryda HC 1 - 3
A Kvartsfinal 3 U13 11:10 tmp Leangen Eagles Leangen Eagles vs BIK Karlskoga 2 - 0
F Kvartsfinal 2 U13 11:20 tmp Färjestad BK Grön Färjestad BK Grön vs Stjernen Hockey 0 - 4
F Match om 5:e plats U13 12:30 tmp Frisk Asker Frisk Asker vs Färjestad BK Grön 1 - 3
D Match om 5:e plats U13 12:30 tmp Stenungsund HF Stenungsund HF vs Lørenskog IK Hvit  3 - 5
E Match om 5:e plats U13 12:30 tmp Kils AIK Kils AIK vs Strömsbro HC 2 - 6
A Kvartsfinal 4 U13 12:30 tmp Järveds IF Järveds IF vs Viggbyholms IK 1 - 4
B Match om 5:e plats U13 12:30 tmp Lund Giants Lund Giants vs SDE Hockey 1 - 5
C Match om 5:e plats U13 12:30 tmp Hovås HC Hovås HC vs Lørenskog IK Rød  1 - 4
A Semifinal 1 U13 13:35 tmp Lidingö Vikings Lidingö Vikings vs Trångsunds IF 0 - 10
C Semifinal 1 U13 13:40 tmp Rönnängs IK Rönnängs IK vs Hammarö HC Vit 1 - 4
B Semifinal 1 U13 13:40 tmp Solna Hockey Solna Hockey vs Tyringe Hockey 0 - 4
E Semifinal 1 U13 13:40 tmp Väsby IK Väsby IK vs Göta Traneberg IK 2 - 0
D Semifinal 1 U13 13:40 tmp Bäcken HC Bäcken HC vs Färjestad BK Vit 6 - 0
F Semifinal 1 U13 13:40 tmp Tyresö Hanviken Tyresö Hanviken vs Charlottenbergs HC 3 - 2
G Match om 3:e plats U13 13:40 tmp Nærbø Farmers Nærbø Farmers vs Jar IL 2 - 1 OT
H Match om 3:e plats U13 13:40 tmp Viking HC Viking HC vs Skara IK 0 - 14
I Match om 3:e plats U13 13:40 tmp Sunne IK Sunne IK vs Säffle HC 0 - 3
J Match om 3:e plats U13 13:40 tmp Kristinehamns HT Kristinehamns HT vs Furuset/Grüner 4 - 1
A Semifinal 2 U13 14:40 tmp Leangen Eagles Leangen Eagles vs Viggbyholms IK 0 - 1
B Semifinal 2 U13 14:45 tmp IFK Tumba IFK Tumba vs Stavanger Oilers 8 - 7
C Semifinal 2 U13 14:45 tmp Hammarö HC Röd Hammarö HC Röd vs Nybro Vikings 4 - 3
G Final U13 14:45 tmp Grums IK Grums IK vs Arvika HC 2 - 1
F Semifinal 2 U13 14:45 tmp Hisingen IK Hisingen IK vs Stjernen Hockey 2 - 0
D Semifinal 2 U13 14:45 tmp Vålerenga IF Vålerenga IF vs Djurgårdens IF 1 - 0
E Semifinal 2 U13 14:45 tmp Ski Hockey Ski Hockey vs Almtuna IS 0 - 3
J Final U13 14:45 tmp Filipstads IF/Hällefors IK Filipstads IF/Hällefors IK vs Forshaga IF 1 - 0
I Final U13 14:45 tmp Skövde IK Skövde IK vs Manglerud Star 1 - 7
H Final U13 14:45 tmp Sandvikens IK Sandvikens IK vs Härryda HC 0 - 6
E Match om 3:e plats U13 16:15 tmp Göta Traneberg IK Göta Traneberg IK vs Ski Hockey 2 - 3
D Match om 3:e plats U13 16:15 tmp Färjestad BK Vit Färjestad BK Vit vs Djurgårdens IF 1 - 4
F Match om 3:e plats U13 16:15 tmp Charlottenbergs HC Charlottenbergs HC vs Stjernen Hockey 1 - 4
C Match om 3:e plats U13 16:15 tmp Rönnängs IK Rönnängs IK vs Nybro Vikings 2 - 6
B Match om 3:e plats U13 16:15 tmp Solna Hockey Solna Hockey vs Stavanger Oilers 2 - 4
A Bronsmatch U13 16:15 tmp Lidingö Vikings Lidingö Vikings vs Leangen Eagles 3 - 4 OT
A Final U13 17:20 tmp Trångsunds IF Trångsunds IF vs Viggbyholms IK 0 - 3
B Final U13 17:20 tmp Tyringe Hockey Tyringe Hockey vs IFK Tumba 4 - 3
C Final U13 17:20 tmp Hammarö HC Vit Hammarö HC Vit vs Hammarö HC Röd 1 - 3
F Final U13 17:20 tmp Tyresö Hanviken Tyresö Hanviken vs Hisingen IK 0 - 3
D Final U13 17:20 tmp Bäcken HC Bäcken HC vs Vålerenga IF 2 - 3 OT
E Final U13 17:20 tmp Väsby IK Väsby IK vs Almtuna IS 1 - 6
Game in progress
Game not started
Game played
Print