Barometern Cup 2019
Fotboll
27 dec 2018 - 4 jan 2019
U9--U15
Sponsor Barometern
Matchdag
Klass
Grupp
Matchtyp
Arena

# Tid Arena Hemmalag Bortalag Resultat
2019-01-04
1 P13 (06) Grupp A 09:00 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 1 IFK Berga Lag 1 vs FK Karlskrona Svart 2 - 1
2 P13 (06) Grupp A 09:00 Omgång 0 tmp Trekantens IF Trekantens IF vs Kalmar Södra Lag 1 1 - 2
3 P13 (06) Grupp B 09:15 Omgång 0 tmp Möre BK Möre BK vs Kalmar FF Röd 1 - 2
4 P13 (06) Grupp B 09:15 Omgång 0 tmp Linero IF Röd Linero IF Röd vs Färjestadens GOIF 1 - 2
5 P13 (06) Grupp C 09:30 Omgång 0 tmp TUFF TUFF vs IFK Berga Lag 2 0 - 4
6 P13 (06) Grupp C 09:30 Omgång 0 tmp IF Trion IF Trion vs Södermöre Komb 0 - 4
8 P13 (06) Grupp D 09:45 Omgång 0 tmp Mjällby AIF Mjällby AIF vs Kalmar FF Vit 2 - 1
9 F13 (06) Grupp A 10:00 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 1 Madesjö IF Lag 1 vs Madesjö IF Lag 2 1 - 0
10 F13 (06) Grupp A 10:00 Omgång 0 tmp IFK Kalmar Blå IFK Kalmar Blå vs Färjestadens GoIF 0 - 1
11 F13 (06) Grupp A 10:00 Omgång 0 tmp Team Södermöre Team Södermöre vs RM/SSG IF 0 - 0
12 P13 (06) Grupp A 10:15 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 1 Kalmar Södra Lag 1 vs IFK Berga Lag 1 1 - 0
13 P13 (06) Grupp A 10:15 Omgång 0 tmp FK Karlskrona Svart FK Karlskrona Svart vs Trekantens IF 1 - 2
14 P13 (06) Grupp B 10:30 Omgång 0 tmp Färjestadens GOIF Färjestadens GOIF vs Möre BK 1 - 1
15 P13 (06) Grupp B 10:30 Omgång 0 tmp Kalmar FF Röd Kalmar FF Röd vs Linero IF Röd 3 - 0
16 P13 (06) Grupp C 10:45 Omgång 0 tmp Södermöre Komb Södermöre Komb vs TUFF 0 - 1
17 P13 (06) Grupp C 10:45 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 2 IFK Berga Lag 2 vs IF Trion 4 - 0
18 P13 (06) Grupp D 11:00 Omgång 0 tmp Kalmar FF Vit Kalmar FF Vit vs Linero IF Vit 1 - 0
19 P13 (06) Grupp D 11:00 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 2 Kalmar Södra Lag 2 vs Mjällby AIF 1 - 1
20 F13 (06) Grupp A 11:15 Omgång 0 tmp Färjestadens GoIF Färjestadens GoIF vs Team Södermöre 2 - 0
21 F13 (06) Grupp A 11:15 Omgång 0 tmp RM/SSG IF RM/SSG IF vs Madesjö IF Lag 1 1 - 0
22 F13 (06) Grupp A 11:15 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 2 Madesjö IF Lag 2 vs IFK Kalmar Blå 0 - 1
23 P13 (06) Grupp A 11:30 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 1 IFK Berga Lag 1 vs Trekantens IF 1 - 3
24 P13 (06) Grupp A 11:30 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 1 Kalmar Södra Lag 1 vs FK Karlskrona Svart 1 - 1
25 P13 (06) Grupp B 11:45 Omgång 0 tmp Möre BK Möre BK vs Linero IF Röd 0 - 2
26 P13 (06) Grupp B 11:45 Omgång 0 tmp Färjestadens GOIF Färjestadens GOIF vs Kalmar FF Röd 0 - 1
27 P13 (06) Grupp C 12:00 Omgång 0 tmp TUFF TUFF vs IF Trion 5 - 0
28 P13 (06) Grupp C 12:00 Omgång 0 tmp Södermöre Komb Södermöre Komb vs IFK Berga Lag 2 0 - 2
29 P13 (06) Grupp D 12:15 Omgång 0 tmp Linero IF Vit Linero IF Vit vs Mjällby AIF 0 - 3
30 P13 (06) Grupp D 12:15 Omgång 0 tmp Kalmar FF Vit Kalmar FF Vit vs Kalmar Södra Lag 2 0 - 1
31 F13 (06) Grupp A 12:30 Omgång 0 tmp IFK Kalmar Blå IFK Kalmar Blå vs RM/SSG IF 0 - 1
32 F13 (06) Grupp A 12:30 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 2 Madesjö IF Lag 2 vs Färjestadens GoIF 0 - 1
33 F13 (06) Grupp A 12:30 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 1 Madesjö IF Lag 1 vs Team Södermöre 1 - 0
34 Placeringsmatch P13 (06) 13:00 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 1 IFK Berga Lag 1 vs Möre BK 0 - 2
35 Placeringsmatch P13 (06) 13:00 Omgång 0 tmp Linero IF Röd Linero IF Röd vs FK Karlskrona Svart 2 - 1
36 Placeringsmatch P13 (06) 13:15 Omgång 0 tmp Södermöre Komb Södermöre Komb vs Linero IF Vit 0 - 1
37 Placeringsmatch P13 (06) 13:15 Omgång 0 tmp Kalmar FF Vit Kalmar FF Vit vs IF Trion 13 - 0
38 F13 (06) Grupp A 13:30 Omgång 0 tmp Team Södermöre Team Södermöre vs Madesjö IF Lag 2 0 - 0
39 F13 (06) Grupp A 13:30 Omgång 0 tmp Färjestadens GoIF Färjestadens GoIF vs RM/SSG IF 1 - 1
40 F13 (06) Grupp A 13:30 Omgång 0 tmp IFK Kalmar Blå IFK Kalmar Blå vs Madesjö IF Lag 1 0 - 1
41 Kvartsfinal P13 (06) 13:45 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 1 Kalmar Södra Lag 1 vs Färjestadens GOIF 2 - 4
42 Kvartsfinal P13 (06) 13:45 Omgång 0 tmp Kalmar FF Röd Kalmar FF Röd vs Trekantens IF 1 - 0
43 Kvartsfinal P13 (06) 14:00 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 2 IFK Berga Lag 2 vs Kalmar Södra Lag 2 2 - 1
44 Kvartsfinal P13 (06) 14:00 Omgång 0 tmp Mjällby AIF Mjällby AIF vs TUFF 3 - 0
45 F13 (06) Grupp A 14:15 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 1 Madesjö IF Lag 1 vs Färjestadens GoIF 3 - 0
46 F13 (06) Grupp A 14:15 Omgång 0 tmp IFK Kalmar Blå IFK Kalmar Blå vs Team Södermöre 0 - 0
47 F13 (06) Grupp A 14:15 Omgång 0 tmp RM/SSG IF RM/SSG IF vs Madesjö IF Lag 2 0 - 0
48 Placeringsmatch P13 (06) 14:30 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 1 IFK Berga Lag 1 vs Södermöre Komb 1 - 2
49 Placeringsmatch P13 (06) 14:30 Omgång 0 tmp FK Karlskrona Svart FK Karlskrona Svart vs IF Trion 3 - 0
50 Placeringsmatch P13 (06) 14:45 Omgång 0 tmp Möre BK Möre BK vs Linero IF Vit 3 - 2
51 Placeringsmatch P13 (06) 14:45 Omgång 0 tmp Linero IF Röd Linero IF Röd vs Kalmar FF Vit 0 - 3
52 Semifinal P13 (06) 15:00 Omgång 0 tmp Färjestadens GOIF Färjestadens GOIF vs Kalmar FF Röd 3 - 1 SO
53 Placeringsmatch P13 (06) 15:00 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 1 Kalmar Södra Lag 1 vs Trekantens IF 3 - 1
54 Semifinal P13 (06) 15:15 Omgång 0 tmp IFK Berga Lag 2 IFK Berga Lag 2 vs Mjällby AIF 0 - 1
55 Placeringsmatch P13 (06) 15:15 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 2 Kalmar Södra Lag 2 vs TUFF 2 - 0
56 Semifinal F13 (06) 15:30 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 1 Madesjö IF Lag 1 vs IFK Kalmar Blå 0 - 1
57 Semifinal F13 (06) 15:30 Omgång 0 tmp Färjestadens GoIF Färjestadens GoIF vs RM/SSG IF 1 - 0
58 Placeringsmatch P13 (06) 16:00 Omgång 0 tmp Kalmar Södra Lag 1 Kalmar Södra Lag 1 vs Kalmar Södra Lag 2 3 - 0
59 Placeringsmatch P13 (06) 16:00 Omgång 0 tmp Trekantens IF Trekantens IF vs TUFF 0 - 2 SO
60 Final P13 (06) 16:30 Omgång 0 tmp Färjestadens GOIF Färjestadens GOIF vs Mjällby AIF 0 - 2
61 3:e pris match P13 (06) 16:30 Omgång 0 tmp Kalmar FF Röd Kalmar FF Röd vs IFK Berga Lag 2 5 - 0
62 Final F13 (06) 17:00 Omgång 0 tmp IFK Kalmar Blå IFK Kalmar Blå vs Färjestadens GoIF 0 - 3
63 3:e pris match F13 (06) 17:00 Omgång 0 tmp Madesjö IF Lag 1 Madesjö IF Lag 1 vs RM/SSG IF 1 - 1
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift