Barometern Cup 2018
Soccer
29 dec 2017 - 6 jan 2018
P/F 03-09
Sponsor Barometern
Gameday
Class
Group
Type of game
Arena

# Time Arena Home Team Guest Team Result
1/6/2018
1 P13 (-05) Grupp A 09:00 Round 1 tmp RM/SSG IF RM/SSG IF vs Kalmar FF Röd 0 - 1
2 P13 (-05) Grupp A 09:00 Round 1 tmp Rödeby AIF 2 Rödeby AIF 2 vs Alsterbro IF 7 - 0
3 P13 (-05) Grupp B 09:15 Round 2 tmp Färjestadens GoIF Röd Färjestadens GoIF Röd vs Smedby BoIK 1 - 2
4 P13 (-05) Grupp B 09:15 Round 2 tmp Kalmar FF 1 Kalmar FF 1 vs Rödeby AIF 1 0 - 1
5 F13 (-05) Grupp A 09:30 Round 3 tmp Persnäs AIF Persnäs AIF vs Hossmo BK 2 - 0
6 F13 (-05) Grupp A 09:30 Round 3 tmp Madesjö IF 1 Madesjö IF 1 vs Rödeby AIF 1 - 2
7 F13 (-05) Grupp B 09:45 Round 4 tmp Madesjö IF 2 Madesjö IF 2 vs Lindsdals IF 2 - 0
8 F13 (-05) Grupp B 09:45 Round 4 tmp Team Södermöre Team Södermöre vs Färjestadens GoIF 2 - 0
9 P13 (-05) Grupp C 10:00 Round 5 tmp Kalmar Södra IF Kalmar Södra IF vs Färjestadens GoIF Vit 0 - 1
10 P13 (-05) Grupp C 10:00 Round 3 tmp Nättraby GOIF lag Andreas Nättraby GOIF lag Andreas vs Mönsterås GoIF 3 - 0
11 P13 (-05) Grupp D 10:15 Round 6 tmp Kalmar FF Vit Kalmar FF Vit vs Algutsrums IF 6 - 0
12 P13 (-05) Grupp D 10:15 Round 6 tmp Timmernabbens IF Timmernabbens IF vs Nättraby GOIF Lag Jens 1 - 2
13 P13 (-05) Grupp A 10:30 Round 7 tmp Alsterbro IF Alsterbro IF vs RM/SSG IF 2 - 1
14 P13 (-05) Grupp A 10:30 Round 7 tmp Kalmar FF Röd Kalmar FF Röd vs Rödeby AIF 2 0 - 1
15 P13 (-05) Grupp B 10:45 Round 8 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Färjestadens GoIF Röd 3 - 0
16 P13 (-05) Grupp B 10:45 Round 8 tmp Smedby BoIK Smedby BoIK vs Kalmar FF 1 1 - 0
17 F13 (-05) Grupp A 11:00 Round 9 tmp Rödsle BK Gul Rödsle BK Gul vs Persnäs AIF 1 - 3
18 F13 (-05) Grupp A 11:00 Round 9 tmp Hossmo BK Hossmo BK vs Madesjö IF 1 1 - 0
19 F13 (-05) Grupp B 11:15 Round 10 tmp Rödsle BK Svart Rödsle BK Svart vs Madesjö IF 2 0 - 0
20 F13 (-05) Grupp B 11:15 Round 10 tmp Lindsdals IF Lindsdals IF vs Team Södermöre 0 - 1
21 P13 (-05) Grupp C 11:30 Round 11 tmp Mönsterås GoIF Mönsterås GoIF vs Kalmar Södra IF 0 - 0
22 P13 (-05) Grupp C 11:30 Round 11 tmp Färjestadens GoIF Vit Färjestadens GoIF Vit vs Nättraby GOIF lag Andreas 0 - 1
23 P13 (-05) Grupp D 11:45 Round 12 tmp Nättraby GOIF Lag Jens Nättraby GOIF Lag Jens vs Kalmar FF Vit 0 - 2
24 P13 (-05) Grupp D 11:45 Round 12 tmp Algutsrums IF Algutsrums IF vs Timmernabbens IF 0 - 1
25 P13 (-05) Grupp A 12:00 Round 13 tmp RM/SSG IF RM/SSG IF vs Rödeby AIF 2 1 - 8
26 P13 (-05) Grupp A 12:00 Round 13 tmp Alsterbro IF Alsterbro IF vs Kalmar FF Röd 0 - 1
27 P13 (-05) Grupp B 12:15 Round 14 tmp Färjestadens GoIF Röd Färjestadens GoIF Röd vs Kalmar FF 1 1 - 1
28 P13 (-05) Grupp B 12:15 Round 14 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Smedby BoIK 3 - 1
29 F13 (-05) Grupp A 12:30 Round 15 tmp Rödeby AIF Rödeby AIF vs Rödsle BK Gul 3 - 1
30 F13 (-05) Grupp A 12:30 Round 15 tmp Madesjö IF 1 Madesjö IF 1 vs Persnäs AIF 0 - 2
31 F13 (-05) Grupp B 12:45 Round 16 tmp Färjestadens GoIF Färjestadens GoIF vs Rödsle BK Svart 1 - 0
32 F13 (-05) Grupp B 12:45 Round 16 tmp Team Södermöre Team Södermöre vs Madesjö IF 2 0 - 1
33 P13 (-05) Grupp C 13:00 Round 17 tmp Kalmar Södra IF Kalmar Södra IF vs Nättraby GOIF lag Andreas 0 - 1
34 P13 (-05) Grupp C 13:00 Round 17 tmp Mönsterås GoIF Mönsterås GoIF vs Färjestadens GoIF Vit 1 - 0
35 P13 (-05) Grupp D 13:15 Round 18 tmp Kalmar FF Vit Kalmar FF Vit vs Timmernabbens IF 8 - 0
36 P13 (-05) Grupp D 13:15 Round 18 tmp Nättraby GOIF Lag Jens Nättraby GOIF Lag Jens vs Algutsrums IF 4 - 3
37 P05 Placeringsmatch P13 (-05) 13:30 Round 20 tmp Alsterbro IF Alsterbro IF vs Kalmar FF 1 0 - 1
38 P05 placeringsmatch P13 (-05) 13:30 Round 19 tmp RM/SSG IF RM/SSG IF vs Färjestadens GoIF Röd 0 - 1
39 F13 (-05) Grupp A 13:45 Round 20 tmp Rödsle BK Gul Rödsle BK Gul vs Madesjö IF 1 1 - 0
40 F13 (-05) Grupp A 13:45 Round 20 tmp Rödeby AIF Rödeby AIF vs Hossmo BK 0 - 0
41 F13 (-05) Grupp B 14:00 Round 21 tmp Rödsle BK Svart Rödsle BK Svart vs Team Södermöre 0 - 5
42 F13 (-05) Grupp B 14:00 Round 21 tmp Färjestadens GoIF Färjestadens GoIF vs Lindsdals IF 0 - 0
43 P05 placeringsmatch P13 (-05) 14:15 Round 22 tmp Färjestadens GoIF Vit Färjestadens GoIF Vit vs Timmernabbens IF 3 - 0
44 P05 placeringsmatch P13 (-05) 14:15 Round 22 tmp Kalmar Södra IF Kalmar Södra IF vs Algutsrums IF 0 - 3
45 P05 Kvartsfinal P13 (-05) 14:30 Round 23 tmp Rödeby AIF 2 Rödeby AIF 2 vs Smedby BoIK 5 - 0
46 P05 Kvartsfinal P13 (-05) 14:30 Round 23 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Kalmar FF Röd 2 - 0
47 F13 (-05) Grupp A 14:45 Round 24 tmp Persnäs AIF Persnäs AIF vs Rödeby AIF 0 - 2
48 F13 (-05) Grupp A 14:45 Round 24 tmp Hossmo BK Hossmo BK vs Rödsle BK Gul 1 - 1
49 F13 (-05) Grupp B 15:00 Round 25 tmp Madesjö IF 2 Madesjö IF 2 vs Färjestadens GoIF 1 - 2
50 F13 (-05) Grupp B 15:00 Round 25 tmp Lindsdals IF Lindsdals IF vs Rödsle BK Svart 1 - 2
51 P05 placeringsmatch P13 (-05) 15:15 Round 26 tmp Kalmar FF 1 Kalmar FF 1 vs Färjestadens GoIF Röd 2 - 1
52 P05 placeringsmatch P13 (-05) 15:15 Round 26 tmp Alsterbro IF Alsterbro IF vs RM/SSG IF 0 - 1
53 P05 Kvartsfinal P13 (-05) 15:30 Round 27 tmp Nättraby GOIF lag Andreas Nättraby GOIF lag Andreas vs Nättraby GOIF Lag Jens 0 - 1
54 P05 Kvartsfinal P13 (-05) 15:30 Round 27 tmp Kalmar FF Vit Kalmar FF Vit vs Mönsterås GoIF 6 - 0
55 P05 placeringsmatch P13 (-05) 15:45 Round 28 tmp Färjestadens GoIF Vit Färjestadens GoIF Vit vs Algutsrums IF 0 - 3
56 P05 placeringsmatch P13 (-05) 15:45 Round 28 tmp Timmernabbens IF Timmernabbens IF vs Kalmar Södra IF 1 - 2
57 F05 placeringsmatch F13 (-05) 16:00 Round 29 tmp Hossmo BK Hossmo BK vs Färjestadens GoIF 2 - 3 SO
58 F05 placeringsmatch F13 (-05) 16:00 Round 29 tmp Rödsle BK Gul Rödsle BK Gul vs Rödsle BK Svart 4 - 0
59 F05 placeringsmatch F13 (-05) 16:00 Round 29 tmp Madesjö IF 1 Madesjö IF 1 vs Lindsdals IF 4 - 0
60 P05 Semifinal P13 (-05) 16:15 Round 30 tmp Rödeby AIF 2 Rödeby AIF 2 vs Rödeby AIF 1 1 - 0
61 P05 Plac.match P13 (-05) 16:15 Round 30 tmp Smedby BoIK Smedby BoIK vs Kalmar FF Röd 4 - 1
62 F05 Semifinal F13 (-05) 16:30 Round 31 tmp Rödeby AIF Rödeby AIF vs Madesjö IF 2 2 - 1
63 F05 Semifinal F13 (-05) 16:30 Round 31 tmp Team Södermöre Team Södermöre vs Persnäs AIF 3 - 1
64 P05 Semifinal P13 (-05) 16:45 Round 32 tmp Nättraby GOIF Lag Jens Nättraby GOIF Lag Jens vs Kalmar FF Vit 0 - 4
65 P05 placeringsmatch P13 (-05) 16:45 Round 32 tmp Nättraby GOIF lag Andreas Nättraby GOIF lag Andreas vs Mönsterås GoIF 1 - 1
66 FINAL F13 (-05) 17:30 Round 33 tmp Rödeby AIF Rödeby AIF vs Team Södermöre 4 - 4
67 F05 Bronsmatch F13 (-05) 17:30 Round 33 tmp Madesjö IF 2 Madesjö IF 2 vs Persnäs AIF 1 - 0
68 FINAL P13 (-05) 18:00 Round 34 tmp Rödeby AIF 2 Rödeby AIF 2 vs Kalmar FF Vit 3 - 2 SO
69 P05 Bronsmatch P13 (-05) 18:00 Round 34 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Nättraby GOIF Lag Jens 2 - 0
Game in progress
Game not started
Game played
Print