Möre Cupen 2016
Soccer
15 - 17 apr 2016
F02, F03, F05, F07, P01, P02, P03, P04, P05, P06, P07, PF08, PF09, PF10
Gameday
Class
Group
Type of game
Arena

# Time Arena Home Team Guest Team Result
4/17/2016
0 P05 P05:1 09:00 Round 0 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Kalmar Södra IF Röd 5 - 0
0 P05 P05:1 09:00 Round 0 tmp IFK Borgholm IFK Borgholm vs Lindsdals IF Gul 3 - 0
0 P05 P05:2 09:00 Round 0 tmp Kalmar FF röd Kalmar FF röd vs IFK Berga Blå 3 - 0
0 P05 P05:2 09:00 Round 0 tmp Oskarshamns AIK vit Oskarshamns AIK vit vs Lyckå FF 1 - 1
0 P05 P05:3 09:00 Round 0 tmp Oskarshamns AIK svart Oskarshamns AIK svart vs TUFF 3 - 0
0 P05 P05:3 09:00 Round 0 tmp Persnäs Aif Persnäs Aif vs IFK Berga Vit 1 - 2
0 P04 P04:1 09:30 Round 0 tmp Hossmo BK röd Hossmo BK röd vs Smedby BoIK 0 - 0
0 P04 P04:1 09:30 Round 0 tmp IFK Berga IFK Berga vs FK Karlskrona 2 - 2
0 P04 P04:2 09:30 Round 0 tmp Nybro IF Röd Nybro IF Röd vs Trekantens IF 3 - 0
0 P04 P04:2 09:30 Round 0 tmp Saxemara IF Saxemara IF vs Rödeby AIF Vit 7 - 0
0 P04 P04:3 09:30 Round 0 tmp Jämjö GoIF Jämjö GoIF vs Nybro IF Vit 4 - 0
0 P04 P04:3 09:30 Round 0 tmp Lindsdals IF Lindsdals IF vs TUFF 0 - 2
0 P04 P04:4 10:00 Round 0 tmp Rödeby AIF Blå Rödeby AIF Blå vs Ljungbyholms Goif 1 - 4
0 P04 P04:4 10:00 Round 0 tmp Hossmo BK vit Hossmo BK vit vs Ramdala IF 3 - 0
0 P05 P05:2 10:00 Round 0 tmp IFK Berga Blå IFK Berga Blå vs Smedby BoIK 1 - 3
0 P05 P05:2 10:00 Round 0 tmp Lyckå FF Lyckå FF vs Kalmar FF röd 0 - 2
0 P05 P05:1 10:00 Round 0 tmp Kalmar Södra IF Röd Kalmar Södra IF Röd vs Kalmar FF vit 2 - 3
0 P05 P05:1 10:00 Round 0 tmp Lindsdals IF Gul Lindsdals IF Gul vs Rödeby AIF 1 0 - 3
0 P05 P05:3 10:30 Round 0 tmp TUFF TUFF vs Rödeby AIF 2 0 - 6
0 P05 P05:3 10:30 Round 0 tmp IFK Berga Vit IFK Berga Vit vs Oskarshamns AIK svart 1 - 1
0 P05 P05:4 10:30 Round 0 tmp Lindsdals IF Svart Lindsdals IF Svart vs Ljungbyholms Goif 0 - 4
0 P05 P05:4 10:30 Round 0 tmp Kalmar Södra IF Blå Kalmar Södra IF Blå vs Nättraby GOIF 1 - 2
0 F05 F05 10:30 Round 0 tmp Rödeby AIF Rödeby AIF vs Ljungbyholms Goif 0 - 0
0 F05 F05 10:30 Round 0 tmp Möre BK Möre BK vs Rödsle BK 5 - 0
0 P04 P04:3 11:00 Round 0 tmp Nybro IF Vit Nybro IF Vit vs Lindsdals IF 4 - 0
0 P04 P04:3 11:00 Round 0 tmp TUFF TUFF vs Jämjö GoIF 0 - 0
0 P04 P04:2 11:00 Round 0 tmp Trekantens IF Trekantens IF vs Saxemara IF 0 - 6
0 P04 P04:2 11:00 Round 0 tmp Rödeby AIF Vit Rödeby AIF Vit vs Nybro IF Röd 1 - 1
0 P04 P04:1 11:00 Round 0 tmp Smedby BoIK Smedby BoIK vs IFK Berga 0 - 2
0 P04 P04:1 11:00 Round 0 tmp FK Karlskrona FK Karlskrona vs Hossmo BK röd 3 - 1
0 P04 P04:4 11:30 Round 0 tmp Ljungbyholms Goif Ljungbyholms Goif vs Hossmo BK vit 3 - 5
0 P04 P04:4 11:30 Round 0 tmp Ramdala IF Ramdala IF vs Rödeby AIF Blå 1 - 1
0 P05 P05:1 11:30 Round 0 tmp Kalmar FF vit Kalmar FF vit vs IFK Borgholm 3 - 1
0 P05 P05:1 11:30 Round 0 tmp Lindsdals IF Gul Lindsdals IF Gul vs Kalmar Södra IF Röd 0 - 2
0 P05 P05:2 11:30 Round 0 tmp Smedby BoIK Smedby BoIK vs Oskarshamns AIK vit 1 - 0
0 P05 P05:2 11:30 Round 0 tmp Lyckå FF Lyckå FF vs IFK Berga Blå 2 - 1
0 P05 P05:4 12:00 Round 0 tmp Ljungbyholms Goif Ljungbyholms Goif vs Kalmar Södra IF Blå 3 - 2
0 P05 P05:4 12:00 Round 0 tmp Nättraby GOIF Nättraby GOIF vs Lindsdals IF Svart 5 - 0
0 P05 P05:3 12:00 Round 0 tmp Rödeby AIF 2 Rödeby AIF 2 vs Persnäs Aif 4 - 2
0 P05 P05:3 12:00 Round 0 tmp IFK Berga Vit IFK Berga Vit vs TUFF 5 - 1
0 F05 F05 12:00 Round 0 tmp Ljungbyholms Goif Ljungbyholms Goif vs Rödsle BK 1 - 2
0 F05 F05 12:00 Round 0 tmp Möre BK Möre BK vs Rödeby AIF 0 - 0
0 P04 P04:3 12:30 Round 0 tmp TUFF TUFF vs Nybro IF Vit 1 - 1
0 P04 P04:3 12:30 Round 0 tmp Lindsdals IF Lindsdals IF vs Jämjö GoIF 0 - 6
0 P04 P04:1 12:30 Round 0 tmp FK Karlskrona FK Karlskrona vs Smedby BoIK 4 - 0
0 P04 P04:1 12:30 Round 0 tmp IFK Berga IFK Berga vs Hossmo BK röd 1 - 1
0 P04 P04:2 12:30 Round 0 tmp Rödeby AIF Vit Rödeby AIF Vit vs Trekantens IF 5 - 0
0 P04 P04:2 12:30 Round 0 tmp Saxemara IF Saxemara IF vs Nybro IF Röd 1 - 1
0 P04 P04:4 13:00 Round 0 tmp Ramdala IF Ramdala IF vs Ljungbyholms Goif 0 - 2
0 P04 P04:4 13:00 Round 0 tmp Hossmo BK vit Hossmo BK vit vs Rödeby AIF Blå 3 - 1
0 P05 P05:2 13:00 Round 0 tmp Kalmar FF röd Kalmar FF röd vs Smedby BoIK 3 - 1
0 P05 P05:2 13:00 Round 0 tmp IFK Berga Blå IFK Berga Blå vs Oskarshamns AIK vit 1 - 2
0 P05 P05:1 13:00 Round 0 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Kalmar FF vit 4 - 0
0 P05 P05:1 13:00 Round 0 tmp Kalmar Södra IF Röd Kalmar Södra IF Röd vs IFK Borgholm 1 - 3
0 P05 P05:3 13:30 Round 0 tmp Oskarshamns AIK svart Oskarshamns AIK svart vs Rödeby AIF 2 0 - 2
0 P05 P05:3 13:30 Round 0 tmp TUFF TUFF vs Persnäs Aif 2 - 1
0 P05 P05:4 13:30 Round 0 tmp Ljungbyholms Goif Ljungbyholms Goif vs Nättraby GOIF 1 - 2
0 P05 P05:4 13:30 Round 0 tmp Lindsdals IF Svart Lindsdals IF Svart vs Kalmar Södra IF Blå 1 - 8
0 F05 F05 13:30 Round 0 tmp Möre BK Möre BK vs Ljungbyholms Goif 0 - 0
0 F05 F05 13:30 Round 0 tmp Rödsle BK Rödsle BK vs Rödeby AIF 1 - 1
0 semi 1 P04 14:00 Round 0 tmp FK Karlskrona FK Karlskrona vs Saxemara IF 2 - 1
0 semi 2 P04 14:00 Round 0 tmp Jämjö GoIF Jämjö GoIF vs Hossmo BK vit 3 - 1
0 P05 P05:1 14:00 Round 0 tmp IFK Borgholm IFK Borgholm vs Rödeby AIF 1 0 - 3
0 P05 P05:1 14:00 Round 0 tmp Lindsdals IF Gul Lindsdals IF Gul vs Kalmar FF vit 0 - 6
0 P05 P05:2 14:00 Round 0 tmp Oskarshamns AIK vit Oskarshamns AIK vit vs Kalmar FF röd 0 - 4
0 P05 P05:2 14:00 Round 0 tmp Lyckå FF Lyckå FF vs Smedby BoIK 3 - 1
0 P05 P05:3 14:30 Round 0 tmp Persnäs Aif Persnäs Aif vs Oskarshamns AIK svart 0 - 1
0 P05 P05:3 14:30 Round 0 tmp IFK Berga Vit IFK Berga Vit vs Rödeby AIF 2 0 - 1
0 plac 5-8 P04 14:30 Round 0 tmp IFK Berga IFK Berga vs Nybro IF Röd 2 - 3
0 plac 5-8 P04 14:30 Round 0 tmp TUFF TUFF vs Ljungbyholms Goif 3 - 2
0 plac 9-12 P04 14:30 Round 0 tmp Hossmo BK röd Hossmo BK röd vs Rödeby AIF Vit 5 - 1
0 plac 9-12 P04 14:30 Round 0 tmp Nybro IF Vit Nybro IF Vit vs Rödeby AIF Blå 0 - 2
0 plac 13-16 P04 15:00 Round 0 tmp Smedby BoIK Smedby BoIK vs Trekantens IF 4 - 1
0 plac 13-16 P04 15:00 Round 0 tmp Lindsdals IF Lindsdals IF vs Ramdala IF 1 - 3
0 Bronsmatch F05 15:00 Round 0 tmp Rödeby AIF Rödeby AIF vs Ljungbyholms Goif 0 - 2
0 Final F05 15:00 Round 0 tmp Möre BK Möre BK vs Rödsle BK 1 - 0
0 plac 9-12 P05 15:00 Round 0 tmp IFK Borgholm IFK Borgholm vs Smedby BoIK 3 - 4
0 plac 13-16 P05 15:00 Round 0 tmp Kalmar Södra IF Röd Kalmar Södra IF Röd vs Oskarshamns AIK vit 4 - 3
0 plac 13-16 P05 15:30 Round 0 tmp TUFF TUFF vs Lindsdals IF Svart 0 - 5
0 plac 9-12 P05 15:30 Round 0 tmp Oskarshamns AIK svart Oskarshamns AIK svart vs Kalmar Södra IF Blå 4 - 2
0 Final P04 15:30 Round 0 tmp FK Karlskrona FK Karlskrona vs Jämjö GoIF 0 - 1
0 Bronsmatch P04 15:30 Round 0 tmp Hossmo BK vit Hossmo BK vit vs Saxemara IF 0 - 4
0 semi 1 P05 15:30 Round 0 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Kalmar FF röd 4 - 1
0 semi 2 P05 15:30 Round 0 tmp Rödeby AIF 2 Rödeby AIF 2 vs Nättraby GOIF 4 - 1
0 plac 5-8 P05 16:00 Round 0 tmp Kalmar FF vit Kalmar FF vit vs Lyckå FF 0 - 1
0 plac 5-8 P05 16:00 Round 0 tmp IFK Berga Vit IFK Berga Vit vs Ljungbyholms Goif 5 - 4
0 Bronsmatch P05 16:00 Round 0 tmp Kalmar FF röd Kalmar FF röd vs Nättraby GOIF 5 - 6
0 Final P05 16:00 Round 0 tmp Rödeby AIF 1 Rödeby AIF 1 vs Rödeby AIF 2 5 - 4
Game in progress
Game not started
Game played
Print