Cuponline använder cookies
Läs mer
Norr och Västerbotten DM 2019/2020
Norr och Västerbottens Curlingförbund
,
Curling
Skellefteå/Umeå
Skellefteå/Umeå
Curling
14 dec 2019 - 12 jan 2020
0-100
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Resultat
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2023/2024
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2022/2023
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2021/2022
Norr och Västerbotten DM 2019/2020
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2019/2020
Norr och Västerbotten DM 2018/2019
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2018/2019
Norr och Västerbotten DM 2017/2018
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2017/2018
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2016/2017
Norr och Västerbotten DM 2016-2017
Norr och Västerbotten DM 2015-2016
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2015/2016
Norr och Västerbotten DM Herrar 2014-2015
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2014/2015
Norr och Västerbotten DM Herrar 2013-2014
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2013/2014
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2012/2013
Norr och Västerbotten DM Herrar/Damer 2012-2013
Norr och Västerbotten DM Herrar 2011-2012 - SM Kval
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2011/2012
Norr och Västerbotten DM Herrar 2011 - SM Kval
Norr och Västerbotten Div 2 & 3 2010/2011
Norr- och Västerbotten Div 2 & 3 2009/2010
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Norr och Västerbotten DM 2019/2020
Cupen är avslutad
Cupen avslutades för 1537 dagar sedan
Nyheter
2020-01-12
DM Mixed Dubbel avgjord
DM Guld till Luleå CK Krook/Berglund DM Silver Umeå CK Lundmark/Tellhammar DM Brons Luleå CK Edenhagen/Lindmark Lag Pohland/Fransson deltog utom tävlan om DM medaljerna då Fransson tävlar för Härnösand.
2020-01-04
Startavgift DM Mixed-Dubbel
STARTAVGIFT PÅ 250 KR/LAG
Placeringar
DM Mixed-Dubbel
1
B1 Luleå/Krook-Berglund
2
A4 Umeå/Fransson-Pohland
3
B3 Umeå/Lundmark-Tellhammar
4
A1 Luleå/Edenhagen-Lindmark
Grupp
A
B
1
A4 Umeå/Fransson-Pohland
4 P
2
A2 Ske-å/Sjöström-Vikström
4 P
3
A1 Luleå/Edenhagen-Lindmark
4 P
4
A3 Umeå/Janssen-Nordström
0 P
Finalmatcher
Hemmalag
Bortalag
Resultat
Fransson-Pohland
Krook-Berglund
A4 Umeå/Fransson-Pohland vs B1 Luleå/Krook-Berglund
2
-
4
Lundmark-Tellhammar
Edenhagen-Lindmark
B3 Umeå/Lundmark-Tellhammar vs A1 Luleå/Edenhagen-Lindmark
9
-
3
Lag
9
Lagdeltagare
18
Matcher
18
Matchhändelser
0
Grupper
2
Klasser
1
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad