Cuponline använder cookies
Läs mer
Barometern Cup 2014
Kalmar FF
,
Fotboll
KALMAR
KALMAR
Fotboll
28 dec 2013 - 5 jan 2014
P/F 99, 00, 01, 02, 03, 04 och 05
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Barometern Cup 21/22
Barometern Cup 20/21
Barometern Cup 2020
Barometern Cup 2019
Barometern Cup 2018
Kalmar Fotbollsfestival 2017
Barometern Cup 2017
Kalmar Fotbollsfestival 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2016
Barometern Cup 2016
Barometern Cup 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2014
Barometern Cup 2014
Kalmar FotbollsFestival 2013
Barometern Cup 2013
Calmare Nyckel Cup 2012
Barometern Cup 2012
Calmare Nyckel Cup 2011
Barometern Cup 2011
Calmare Nyckel Cup 2010
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Klasser / Grupper
Klass
P9(05)
Grupp
P9-1
Blomstermåla IK
Böda/Högby
Hossmo BK
IFK Berga grå
Kalmar FF vit
Kalmar Södra IF 2
Nättraby GoIF
Smedby BoIK 1
Grupp
P9-2
Färjestadens GoIF 1
Gullabo/Gullaboås
IFK Berga vit
Ljungbyholms GoIF
Persnäs AIF
Ramdala IF
Rödeby AIF 2
Grupp
P9-3
Färjestadens GoIF 2
IFK Berga blå
Kalmar FF röd
Kalmar Södra IF 1
Läckeby GoIF
Rödeby AIF 1
Smedby BoIK 2
Klass
F9(05)
Grupp
F9-1
IFK Kalmar blå
IFK Kalmar vit
Krokstorps IF
Lindsdals IF
Läckeby GoIF
Tranås
Klass
P10(04)
Grupp
P10-1
Färjestadens GoIF
Kalmar FF orange
Mönsterås GIF
Rödeby AIF 2
Västerviks FF 2
Grupp
P10-2
Böda/Högby
IFK Berga
Kalmar FF röd
Mörbylånga GoIF
Smedby BoIK 1
Grupp
P10-3
Hossmo BK 1
Kalmar FF vit
Lindsdals IF gul
Persnäs AIF
Timmernabbens IF
Grupp
P10-4
Kalmar Södra IF 1
Lindsdals IF svart
RM/SSG
Smedby BoIK 2
Grupp
P10-5
Hossmo BK 2
Kalmar Södra IF 2
Rödeby AIF 1
Västerviks FF 1
Klass
F10(04)
Grupp
F10-1
Emmaboda IS
IFK Kalmar 1
Lindsdals IF 2
RM/SSG
Grupp
F10-2
Färjestadens GoIF röd
Ljungbyholms GoIF
Läckeby GoIF
Madesjö IF röd
Grupp
F10-3
Färjestadens GoIF vit
Lindsdals IF 1
Rödeby AIF
Smedby BoIK
Grupp
F10-4
IFK Kalmar 2
Madesjö IF blå
Mönsterås GIF
Trekantens IF
Klass
P11(03)
Grupp
P11-1
Algutsrum/Färjestaden Grön
Hossmo BK röd
Kalmar FF vit
Nättraby GoIF
Rockneby IK
Grupp
P11-2
Algutsrum/Färjestaden Röd
Hvetlanda GIF
IFK Berga vit
Lindsdals IF 1
Trekantens IF
Grupp
P11-3
Blomstermåla IK
Hossmo BK vit
Lindsdals IF 2
Persnäs AIF
Grupp
P11-4
FK Karlskrona 1
IFK Berga blå
IFK Borgholm
Ljungbyholms GoIF
Grupp
P11-5
FK Karlskrona 2
Gullabo/Gullaboås
Kalmar FF röd
Mörbylånga GoIF
Klass
F11(03)
Grupp
F11-1
Blomstermåla IK
Hasslö GoIF
IFK Kalmar 2
Möre BK
Smedby BoIK
Grupp
F11-2
Färjestadens GoIF
Lindsdals IF
Rödsle BK
Timmernabbens IF
Grupp
F11-3
IFK Kalmar 1
Mönsterås GIF
Rödeby AIF
Trekantens IF
Klass
P12(02)
Grupp
P12-1
Gullabo/Gullaboås
Kalmar FF röd
Kalmar Södra IF röd
Persnäs/Böda-Högby
Rödeby AIF 2
Grupp
P12-2
IFK Berga blå
IFK Borgholm
Kalmar FF vit
Kalmar Södra IF vit
RM/SSG
Grupp
P12-3
IFK Berga vit
Kalmar Södra IF blå
Lindsdals IF
Mörbylånga GoIF
Rödeby AIF 1
Klass
F12(02)
Grupp
F12-1
Färjestadens GoIF
IFK Kalmar vit
Madesjö IF 1
Team Södermöre
Grupp
F12-2
Hossmo BK
Kalmar Södra IF 1
Läckeby GoIF
Madesjö IF 2
Grupp
F12-3
Hällaryds IF
Kalmar Södra IF 2
Mönsterås GIF
Möre BK
Grupp
F12-4
IFK Kalmar blå
Lindsdals IF
RM/SSG
Smedby BoIK
Klass
P13(01)
Grupp
P13-1
Emmaboda Kombination
IFK Borgholm
Lindsdals IF 1
Ljungbyholms GoIF röd
Torsås Kombination 2
Grupp
P13-2
FK Karlskrona 1
Färjestadens GoIF
Kalmar FF röd
Lindsdals IF 2
Läckeby GoIF 1
Grupp
P13-3
FK Karlskrona 2
Kalmar Södra IF 1
Ljungbyholms GoIF gul
Mörbylånga GoIF
Rödeby AIF
Grupp
P13-4
Hossmo BK
Kalmar FF vit
Möre BK
Sandsbro AIK
Grupp
P13-5
IFK Berga 1
Kalmar Södra IF 2
Läckeby GoIF 2
RM/SSG
Grupp
P13-6
IFK Berga 2
Lenhovda IF
Smedby BoIK
Torsås Kombination 1
Klass
F13(01)
Grupp
F13-1
Böda-Högby/Persnäs
Färjestadens GoIF
Kristianopel GoIF
Rödeby AIF blå
Grupp
F13-2
IFK Kalmar 1
Madesjö IF
Rödeby AIF röd
Team Södermöre
Grupp
F13-3
IFK Kalmar 2
Nättraby GoIF
RM/SSG
Smedby BoIK
Klass
P14(00)
Grupp
P14-1
Färjestadens GoIF
Gullabo/Gullaboås
Kalmar FF vit
Mörbylånga GoIF
Smedby BoIK 1
Grupp
P14-2
IFK Borgholm
Kalmar FF grå
Kalmar Södra IF
Möre BK
Smedby BoIK 2
Grupp
P14-3
Kalmar FF röd
Ljungbyholms GoIF
Nybro IF
Persnäs/Böda-Högby
Rödeby AIF
Klass
F14(00)
Grupp
F14-1
BK Kenty 1
Hossmo BK röd
IFK Kalmar blå
Lindsdals IF
Persnäs/Böda-Högby
Grupp
F14-2
BK Kenty 2
Hossmo BK vit
IFK Kalmar vit
Nättraby GoIF
Klass
P15(99)
Grupp
P15-1
Böda-Högby/Persnäs
Kalmar FF
Kalmar Södra IF
Sillhövda AIK
Smedby BoIK
Grupp
P15-2
Aneby SK
FK Karlskrona
IFK Berga
Möre BK
Klass
F15(99)
Grupp
F15-1
Asarums IF/IK 1
IFK Kalmar blå
Kristianopel GoIF
Tvärskog/Påryd
Grupp
F15-2
Asarums IF/IK 2
IFK Kalmar vit
Lindsdals IF
Timmernabbens IF
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad